Praha - Cestovní kanceláře Čedok a CK Fischer dnes nabídly klientům zkrachovalých společností I'm travelling a Detur, aby s nimi za výhodných podmínek odletěli na dovolenou.

Cestovní kanceláře se tak snaží přesvědčit klienty, aby si vybrali dovolenou právě z jejich nabídky.

"Ještě včera večer volali na naši zákaznickou linku klienti I'm Travelling a ptali se na možnost nákupu dovolené na splátky. Proto jsme ve spolupráci s firmou Cetelem připravili pro tento případ zvláštní nabídku," říká Dan Plovajko, mluvčí CK Fischer.

Deník Aktuálně.cz upozornil jako první na možnost úpadku cestovní kanceláře I'm travelling. Projděte si exkluzivní zprávy:

• O návrat klinetů se bude starat Česká pojišťovna, u které je cestovní kancelář I'm travelling pojištěna.
  • Nejlépe je obrátit se na asisteční službu "EuroAlarm" na čísle 221 860 640, která s klienty požadavky vyřídí.

Odjezd bez peněz

Klienti zkrachovalých cestovních kanceláří I'm Travelling a Detur si od dnešního dne mohou u cestovní kanceláře vybrat jakýkoli zájezd bez toho, aby nyní museli skládat nějakou zálohu.

"Stačí, aby klienti zkracovalých cestovních kanceláří kontaktovali CK Fischer. Po předložení dokladu totožnosti a originálu původní cestovní smlouvy s cestovní kanceláří si budou moci vybrat jakoukoli dovolenou z aktuální nabídky v přibližně stejné hodnotě. Za svou novou dovolenou nebudou muset nyní vůbec nic platit. Cenu dovolené bez jakéhokoli navýšení pak musí uhradit kdykoli během následujících třech měsíců," uvádí se v tiskové zprávě CK Fischer.

S obdobnou nabídkou dnes ráno přišel i Čedok. "Každému klientovi, který se prokáže platným dokladem o nákupu zájezdu u zkrachovalé cestovní kanceláře, nabídneme zájezd do Turecka se slevou 1 500 korun na osobu," říká Tomáš Brejcha, marketingový ředitel firmy. Sleva se přitom vztahuje i na dovolené typu "last minute." Klienti, kteří nyní nemají dostatek peněz, si mohou koupit dovolenou na splátky. Takovou službu nabízí Čedok s Českou spořitelnou. Akontace může být nulová.

V odpoledních hodinách se ke své konkurenci přidala i CK Exim Tours. Ta poškozeným klientům nabídla slevu tisíc korun z každého zájezdu, a to do všech destinací. Zároveň mají možnost využít úvěru bez navýšení při financování svojí letošní dovolené.

Není to ovšem poprvé, kdy velké cestovní kanceláře nabídly speciální výhody na zájezdy klientům zkrachovalých konkurentů. Obdobné případy jsou známy i z minulých let.

Fotbalová jednadvacítka rozdrtila v kvalifikaci San Marino 6:0

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili ve čtvrtém utkání kvalifikace mistrovství Evropy nad San Marinem 6:0. "Lvíčata" dala v Chomutově v každém z poločasů tři góly, dvakrát se trefili Adam Hložek, Dominik Janošek a Ladislav Krejčí. Mladíci mají po čtyřech zápasech šestičlenné skupiny na kontě dvě výhry a dvě remízy a posunuli se o skóre do čela neúplné tabulky.

Po sérii čtyř domácích utkání se svěřenci trenéra Karla Krejčího v pondělí poprvé představí venku, od 18:00 nastoupí v Chorvatsku. Přímý postup na šampionát v Maďarsku a Slovinsku si zajistí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst bez zápasů s šestým týmem tabulky. Zbylých osm mužstev na druhých příčkách si zahraje baráž a úspěšná čtveřice zkompletuje 16 účastníků mistrovství.

Mladíci proti outsiderovi skupiny ze San Marina, který ještě v této kvalifikaci nedal gól, od úvodu jasně kralovali. Skóre otevřel v 11. minutě hlavičkou po rohu Hložek, ve 14. minutě poslal k tyči odražený míč Janošek a skóre první půle uzavřel na zadní tyči po centru Krejčí. V tu chvíli už bylo jasné, že "Lvíčata" bodově napraví říjnové domácí remízy s Řeckem a Skotskem.

Krejčí, který hrál netradičně na pozici stopera, v 67. minutě z podobné pozice přidal čtvrtý gól a poté se podruhé v utkání trefil i další sparťan Hložek. Osm minut před koncem pak po dalším odraženém balonu zamířil podruhé přesně k tyči také plzeňský Janošek.

Utkání skupiny 4 kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Chomutově:

ČR - San Marino 6:0 (3:0)

Branky: 11. a 69. Hložek, 14. a 82. Janošek, 38. a 66. L. Krejčí. Rozhodčí: Jónasson - Gudmundsson, Árnason (všichni Isl.). ŽK: Franciosi, Ceccaroli, Moretti, Conti (všichni San Marino).

Sestava ČR: Trmal - Holík (76. Souček), Chaluš, L. Krejčí, Sadílek - Janošek, Havelka (85. Granečný) - Bucha (76. Hlavatý), Šulc (64. Vaníček), Žitný (64. Kohút) - Hložek. Trenér: K. Krejčí.

Fotbalisté Bulharska před zápasem s Čechy prohráli s Paraguayí

Fotbalisté Bulharska prohráli v přípravném utkání v Sofii s Paraguayí 0:1. Nedělního posledního soupeře českých reprezentantů v kvalifikaci mistrovství Evropy poprvé vedl trenér Georgi Dermendžiev, který po říjnovém debaklu 0:6 s Anglií vystřídal na lavičce Krasimira Balakova.

Bulhaři zatím v kvalifikaci ani jednou nevyhráli, ze sedmi zápasů třikrát remizovali. Neuspěli ani v přípravě s jihoamerickým protivníkem, kterou rozhodl po hodině hry gól Miguela Almirona.

Fotbalisté Turecka jsou na Euru a pomohli na šampionát i Francii

Fotbalisté Turecka si dnešní bezbrankovou remízou s Islandem v Istanbulu zajistili postup na Euro. Výsledek současně na šampionát posunul i mistry světa Francouze, kteří k utkání předposledního devátého kola skupiny H proti Moldavsku nastoupí od 20:45.

Turecko s Francií rozšířily počet jistých účastníků ME na osm. Už dříve si místo na turnaji zajistily Belgie, Itálie, Polsko, Rusko, Španělsko a Ukrajina. Ještě dnes se k nim můžou připojit Česko, Portugalsko a Anglie, kterou navíc čeká jubilejní 1000. zápas.

Euro se uskuteční příští rok na přelomu června a července ve dvanácti evropských zemích.