Cestovky soutěžily, která láká na hezčí katalog

Veronika Skálová Veronika Skálová
13. 4. 2010 10:04
Katalogy hodnotili vzájemně majitelé cestovek, vítěze vybrali ve třech kategoriích.
Vítězný katalog v kategorii "monotématických" zájezdů, tedy zájezdů do jedné destinace. Zvítězila CK Apulia IN
Vítězný katalog v kategorii "monotématických" zájezdů, tedy zájezdů do jedné destinace. Zvítězila CK Apulia IN | Foto: ACČKA

Praha - Oceněné tiskoviny sice musely zaujmout porotce především vzhledem, ale nejhezčí katalogy cestovních kanceláří pro letošní rok musely v anketě bojovat i jinými charakteristikami než lákavou obálkou.

V jubilejním desátém ročníku ankety o nejhezčí katalog cestovní kanceláře se utkalo 250 společností. Vítěze nevybírala vybraná porota, ale svá díla posuzovali vzájemně majitelé cestovních kanceláří a agentur.

"Hodnotil se nejenom grafický vzhled, ale také celkové zpracování, přehlednost, množství informací, úroveň fotografií a podobně," poznamenal Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, která anketu uspořádala.

Katalogy soutěžily ve třech kategoriích a každá z nich má svého vítěze. Nejhezčím letošním katalogem poznávacích zájezdů je katalog cestovní kanceláře Inex, z katalogů nabízejících pobytové zájezdy do jediné destinace byl nejpropracovanější ten cestovní kanceláře Apulia IN a z katalogů pobytových zájezdů ve více destinacích zvítězil katalog cestovní kanceláře Fede.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy