Studená a špinavá voda v bazénu? Pořiďte si zastřešení

Andrea Berniová
17. 5. 2012 13:29
Díky zastřešení bude koupání ve venkovním bazénu příjemnější

Chcete si na zahradu pořídit bazén? Nebo ho už máte? Pak byste měli přemýšlet ještě o bazénovém zastřešení. Je to sice větší investice, ale má mnoho výhod. Udrží vodu v bazénu déle teplou, takže se můžete koupat i ve chvíli, kdy už pro ostatní „bazénová sezona" kvůli příliš studené vodě skončila. Vy si této sezony můžete užívat o několik měsíců déle.

Do venkovního bazénu bez zastřešení se před létem nebo po něm odváží snad jen ti největší otužilci. Vy budete mít v tu dobu ale vodu příjemnou ke koupání. Navíc se do vody nedostanou nejrůznější nečistoty zvenčí - listí, tráva, hmyz a podobně. To se dá sice řešit i plachtou, ale její natahování nemusí být nijak snadné a navíc vám vodu určitě nezahřeje tak dobře jako zastřešení.

Koupejte se i za deště

Další výhodou je, že si bazénu můžete užívat, i když počasí není zrovna příznivé. Instalace zastřešení neznamená, že se odteď můžete koupat už jen pod střechou. Zastřešení se dá odsunout na stranu, takže si v bazénu můžete užívat i přímého slunce. Můžete odsunout třeba jen polovinu zastřešení. Vchod v zastřešení - a tím pádem i vchod do bazénu - se dá zavřít i zabezpečit, a tak se nemusíte bát, že by bazén mohl představovat nebezpečí pro vaše dítě či psa nebo kočku.

Na výběr jsou různé typy

Můžete si vybrat z různých typů zastřešení. Liší se svou výškou nad hladinou vody - to nižší je určené hlavně k ochraně vody před nečistotami a také k jejímu ohřívání, pod vyšším si můžete navíc užívat vodních radovánek. Zastřešení může být ještě posuvné, to se dá z bazénu odsunout, a přenosné, které se dá od bazénu odejmout a použít na zastřešení jiných částí zahrady.

-----------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si bazén a vaše zahrada bude místem, kde strávíte ještě více času.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 1 hodinou

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy