Chcete letos bazén? Začněte ho pomalu vybírat

Andrea Berniová
12. 3. 2012 3:04
Při výběru bazénu je potřeba promyslet hodně věcí, proto začněte s předstihem

Pokud ještě nemáte zapuštěný bazén, ale plánujete si už toto léto jeho výhod konečně užívat, měli byste začít s výběrem. Teplé dny se pomalu blíží, výběr správného typu bazénu, jeho velikosti i materiálu bude nějakou dobu trvat. Můžete si vybírat z mnoha tvarů, ale i řešení vstupu do bazénu je na vás.

Byly by lepší schody nebo klasický žebřík?

Navíc je potřeba také vybrat firmu, která zajistí, aby byl bazén před příchodem léta bezpečně zabudován v zemi se vším, co k němu patří. Pokud si naopak chcete bazén „instalovat" sami, je dost věcí, které byste o tom měli vědět, než začnete. Od vyhloubení jámy po finální úpravy vede dlouhá cesta. Jedná se o velmi přesnou práci a nedokonalý výsledek dokáže celý dojem zkazit. Každá nepřesnost může navíc bazén poškodit. Za reakci bazénu na zabudování svépomocí prodejci nezodpovídají. Některé firmy nabízejí prodej bazénu i instalaci, jiné jen bazény a další zase třeba jen zabudování.

Bazénem to nekončí

Nezapomínejte, že pokud chcete mít kolem bazénu dlažbu místo trávníku, zabere to další čas navíc. Stejně tak stavba zastřešení, pokud po něm toužíte. Díky němu se můžete koupat až šest měsíců v roce, protože zastřešení izoluje teplo. Voda v bazénu může být ale příjemnější i bez zastřešení - díky jejímu solárnímu ohřevu nebo tepelnému čerpadlu.

Oba způsoby vytápění jsou šetrné k životnímu prostředí. I umístění bazénu musíte vybírat pečlivě. Určitě není výhodné mít bazén blízko stromu, který by na něj vrhal stín a navíc by ho později štědře zásoboval spadaným listím. Je také třeba počítat s okolní úpravou, třeba s již zmíněnou dlažbou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Vláda zvažuje zavedení daně z neočekávaných zisků ve třech sektorech

Vláda zvažuje zavedení daně z neočekávaných zisků ve třech sektorech, vedle energetických firem a bank půjde ještě o jedno odvětví. Novinářům to dnes řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Neuvedl ale, o který sektor jde. O možném zavedení daně z neočekávaného zisku vláda musí podle něj rozhodnout do 10. září.

"Ještě zvažujeme jedno odvětví. Vedle těch dvou, o kterých se ví," řekl Stanjura. Příští týden bude vláda jednat o dani s Národní ekonomickou radou vlády. Výsledek debaty nechtěl předjímat. "Ještě jsme se nerozhodli, včetně mě. Kdybych to považoval (zavedení daně) za něco, co není v pořádku, říkal bych to od počátku. Jsme schopni se shodnout na tom, že v některých odvětvích vznikají mimořádně vysoké zisky díky vnějším okolnostem. To je základní myšlenka takzvané windfall tax. Určitě to není sektorová daň," dodal.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Ministerstvo financí pro letošek zlepšilo odhad růstu ekonomiky na 2,2 procenta

Ministerstvo financí v nové makroekonomické predikci pro letošní rok zlepšilo odhad růstu ekonomiky na 2,2 procenta a pro příští rok odhad zhoršilo na 1,1 procenta. V předchozí dubnové prognóze úřad čekal letos růst ekonomiky o 1,2 procenta a příští rok o 3,6 procenta. Novou prognózu dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Loni hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 3,5 procenta.

Zároveň by letos měla podle MF průměrná inflace činit 16,2 procenta a příští rok by měla klesnout na 8,8 procenta. V dubu úřad počítal pro letošek s inflací 12,3 procenta a pro příští rok 4,4 procenta. Během zbytku letošní roku by se podle MF měla inflace přiblížit až ke 20 procentům.

"Ruská agrese na Ukrajině rozpoutala nebezpečný makroekonomický koktejl klesajícího výkonu evropských ekonomik a rostoucí inflace. Pokud jde o očekávanou technickou recesi, tedy mezičtvrtletní pokles HDP dvakrát po sobě, to samo o sobě není tragédií. Daleko problematičtější je inflace, která je vedle zajištění dostatku dostupných energií pro naše domácnosti a firmy hlavním ekonomickým problémem, se kterým se musíme vypořádat," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Česko při průměrných teplotách v zimě vystačí s plynem zhruba do srpna

Pokud přestane proudit plyn z Ruska do Evropy, je Česká republika s kapacitami plynu, které má zajištěné, schopna při běžných průměrných teplotách pokrýt zcela bezproblémově chod domácností a firem zhruba na 11 měsíců, tedy do srpna příštího roku. Počítá se přitom s požadovanými úsporami spotřeby plynu ve výši 15 procent. Novinářům to dnes řekli ředitel odboru hospodářské politiky ministerstva financí (MF) David Prušvic a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Dostatek plynu v ČR pro všechny je podle ministerstva realistickým předpokladem. Počítá se přitom s využitím všech zajištěných kapacit plynu. Jde například o naplněné zásobníky plynu přímo v České republice, ale i zajištěnou kapacitu pro zkapalněný zemní plyn (LNG) v Nizozemsku, který by měl pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu v ČR. Využít je možné také plyn ze státních hmotných rezerv. "Pokud by byla silnější zima, tak se to samozřejmě zkracuje o pár měsíců, nicméně to jsou ty měsíce letní, to není až tak dramatické," uvedl Prušvic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy