Robotický vysavač uklízí sám, vy můžete relaxovat

Andrea Berniová
29. 8. 2012 8:10
Co kdyby někdo vysával za vás? Díky robotickému vysavači už to není nemožné
Robotický vysavač zvládne úklid za vás
Robotický vysavač zvládne úklid za vás | Foto: iRobot

Pravidelný úklid domácnosti vám může zabrat spoustu času. Čím je interiér prostornější, tím větší plochu je potřeba udržovat. Pokud máte pocit, že například vysávání věnujete až moc volného času a bylo by vůbec nejlepší, kdyby se podlaha uklidila sama, existuje řešení: robotický vysavač. Ten opravdu vysává za vás. Pohybuje se sám a postupně odstraní prach, vlasy či jiné nečistoty z podlahy. Dokonce sám pozná, kdy už je místnost dokonale vysátá. Sběrné kartáče odstraní prach, který se nachází pod vysavačem, rotační kartáče zvládnou vymést nečistoty ze všech koutů.

Vracejte se do uklizeného bytu

Tomuto vysavači při práci nepřekážejí žádné kabely. Má v sobě baterii, kterou vždy nabije na základně. Ta je připojena do elektrické sítě. Pokud se vysavač vybije a jeho základna je v dohledu (tedy není za rohem, za stěnou či v jiné místnosti), dokáže se k ní ještě sám dostat a začít se nabíjet. Robotický vysavač také může nabízet možnost spuštění v určitou hodinu. Stačí nastavit čas, kdy má vysavač začít s úklidem. Kompletně vysaje, zatímco vy jste v práci. Pokud zrovna nechcete vysávat celý interiér, jen se vám třeba vysypala mouka, nabízejí některé vysavače možnost intenzivního vysávání na malém prostoru. Nemusíte se bát, že vysavač spadne ze schodů. Bývá vybaven detektory, které zaznamenají neobvyklé převýšení povrchu.

Pozor na svícny či vázy na podlaze

Pokud nejste zrovna příznivci dekorací a na podlaze u vás stojí pouze nábytek, nemusíte robotickému vysavači ani připravovat „působiště". Jestli se ale na podlaze v místnostech nacházejí například vysoké svícny, stojany na noviny, lampy, vázy a podobně, měli byste je raději umístit z dosahu vysavače, například na skříňku. Vysavač sice zvládne objet překážku, přesto do ní může lehce narazit. Nábytku takové nárazy většinou neuškodí, menší předměty by ale vysavač mohl povalit. A i kdyby zůstaly na svém místě, nemusel by se dostat za ně a nevysál by tedy dokonale.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy