Půdní byt nabízí neopakovatelnou atmosféru. Chcete ho?

Andrea Berniová
3. 9. 2012 8:18
Je tento typ bytu vhodný právě pro vás? Zjistěte, na co si dát při výběru půdního bytu pozor
Půdní byt má zvláštní atmosféru
Půdní byt má zvláštní atmosféru | Foto: DesignŠkola /časopis Domov

Chcete koupit byt? Měl by být neobyčejný a mít zvláštní atmosféru? Pak hledejte půdní byt. Místnosti ozvláštněné sešikmenou střechou a někdy i mohutnými střešními trámy, často nabízejí opravdu lákavý interiér a také nádherný výhled do okolí.

Součástí půdního bytu zpravidla bývají střešní okna. Obzvlášť v letních dnech propouštějí opravdu značné množství slunečního svitu. Tomu zabráníte koupí rolet na střešní okna. V půdním bytě ale bývá v létě vždy teplo, a to nejen kvůli střešním oknům. Možná si tak budete muset pořídit klimatizaci.

Jak využít prostor pod střechou?

Prostor podkrovního bytu je kvůli střešním šikminám vlastně o něco menší. Minimálně k jedné stěně například nemůžete postavit klasické vysoké skříně. Zkuste místo nich skříně vestavěné, které se dají vyrobit na míru a umístit třeba právě pod střešní šikminu. Také se v bytě zkuste projít. Není střecha zkosená až příliš? Obzvlášť pokud jste vysocí, nemusel by vám půdní byt vyhovovat.

A na co si dát pozor při výběru podkrovního bytu? Jako u všech typů bytů, i zde pečlivě zkontrolujte stav podlahy. Pokud nevypadá dobře, pravděpodobně ji budete muset vyměnit, což přináší náklady navíc. Dobře si prohlédněte koupelnu a toaletu. Jsou v dobrém stavu, nebo potřebují rekonstrukci?

Pozor na stav střešních oken

Je několik věcí, které si musíte pečlivě prohlédnout, když kupujete právě podkrovní byt. Důležitá jsou střešní okna. Klasickými okny většinou jen proniká chlad, těmi střešními se ale dovnitř může snáze dostávat voda. Právě zatékání i na jiných místech než u oken je další věcí, na kterou byste se měli zaměřit. Mohutné střešní trámy mohou bytu dodat neopakovatelnou atmosféru. Rozhodně se ale podívejte, v jakém jsou stavu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy