Pověste si televizi na zeď. Je to moderní i praktické

Andrea Berniová
26. 7. 2012 13:58
S televizí připevněnou na stěně si budete připadat skoro jako v kině. Můžete ji dát i na strop
Televize zavěšená na zdi vypadá luxusně
Televize zavěšená na zdi vypadá luxusně | Foto: Reuters

Kde máte doma umístěnou televizi? Klasicky na skříňce či televizním stolku? Možná vám ale nevyhovuje, v jaké výšce se obrazovka nachází, jenže nemůžete sehnat skříňku, která by měla tu správnou výšku, a zároveň se hodila k ostatnímu nábytku. A co třeba pověsit televizor na zeď?

Takové řešení má mnoho výhod. Můžete si sami zvolit výšku, ve které bude televize umístěna. Navíc už televizní stolek nepotřebujete, čímž získáte v místnosti více prostoru. To oceníte, pokud už tak v interiéru bojujete s nedostatkem místa. Když si pořídíte i závěsný nábytek, bude najednou v bytě prostoru ještě víc.

Televize na zdi? Skoro jako kino

Velmi často se na zeď zavěšují ploché televizory. Takto umístěná televize vypadá luxusně. Budete si připadat jako v menším kině. Potřebujete k televizi i DVD přehrávač? Ani tak se tohoto řešení nemusí vzdát.

Poohlédněte se po televizi, která už má DVD zabudované. Díky tomu už nebudete televizní stolek potřebovat vůbec. Držák pro zavěšení televize někdy bývá polohovací - můžete tak televizi otáčet do strany nebo vysunout dopředu.

Polohu některých držáků ani nemusíte nastavovat manuálně - fungují na dálkové ovládání a dokonce mají paměť na několik poloh. Můžete mít ale i fixní držák, který se nepohybuje. A co třeba televize umístěná na stropě?

Jde to i s klasickými televizory

Plochým televizím jste ještě nepřišli na chuť, takže máte stále doma tu klasickou? I tu můžete pověsit na zeď. Seženete speciální držáky určené pro tento typ televizorů.

Bývají otáčivé, takže televizi můžete nastavit do polohy, která vám zrovna vyhovuje.

Některé poličky na televize mívají ještě prostor třeba na DVD přehrávač.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy