Zavěsný nábytek: podlaha se neničí a lépe se vysává

Andrea Berniová
6. 6. 2012 7:00
Zkuste si na stěnu pověsit nábytek, seženete různé typy
Pod závěsným nábytkem se bude lépe udržovat čistota
Pod závěsným nábytkem se bude lépe udržovat čistota | Foto: Cosmit

Už jste slyšeli o nábytku, který se dá pověsit na stěnu? Tak zvaný závěsný nábytek přináší výhody. Neničí váš koberec ani linoleum a navíc se pod ním dá pohodlně vytírat či vysávat. Limitovat vás může jen nosnost stěny, na kterou chcete nábytek umístit.

Skříňky s dvířky i bez nich

Dnes seženete mnoho druhů závěsných skříněk v různých velikostech, typech i barvách. Koupíte i rohové skříňky, které jsou určené k zavěšení na stěnu. Skříňky mohou mít zavírací dvířka nebo jsou vybaveny zásuvkami. Co se týče dvířek, můžete vybírat mezi dvoukřídlými, které se otevírají do strany, anebo jednoduchými, které otevřete taktéž do strany, ale i směrem nahoru. To oceníte, pokud je po stranách skříňky málo místa.

Seženete i skříňky s prosklenými dvířky nebo úplně bez nich. Samozřejmostí jsou jednotlivé police nebo panel s policemi. Závěsný nábytek oceníte především v situaci, kdy se v domě či bytě potýkáte s nedostatkem místa. Díky závěsným skříňkám a policím získáte na podlaze mnohem více prostoru.

Vyberte si vzhled i úchyty

Závěsný nábytek mívá různou hloubku, stejně tak můžete volit i ostatní rozměry. Kromě dalších místností se závěsný nábytek hodí i do koupelny - tam obzvlášť je totiž potřeba udržovat pod ním čistotu. Koupelnový nábytek ale musí být vyroben z voděodolného materiálu.

Výběr barvy, vzhledu a úchytů je jen na vás. Seženete i jednotlivé prvky k zavěšení nábytku - například různá kování, ocelové lišty a jiné.

Kromě klasického nábytku s úložným prostorem můžete na stěny či ke stropu zavěsit také třeba houpací síť nebo sedací vak.

--------------------------------------------------------------------------------

Nábytek vybírejte podle vašich potřeb a požadavků.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy