Nákup televizorů vzrostl. Pomohl šampionát a pokles cen

Tereza Holanová Tereza Holanová
18. 5. 2012 10:14
Větší tržby čekají obchodníci i v dalších měsících

Jablonec nad Nisou - Češi v dubnu kupovali o osm procent více televizorů než během března. Slováci byli ještě aktivnější - u nich počet nákupů vzrostl o desetinu. Největší zájem byl o 3D televizory.

Podle internetových prodejců podpořili nákupy hlavně sportovní fanoušci, kteří nyní sledují hokejový šampionát. Pokud tomu tak skutečně je, mohou se prodejci těšit i na další měsíce.

To si myslí i Kamil Demuth z internetového srovnávače cen Heureka.cz. „Předpokládám, že s blížícím se mistrovstvím Evropy ve fotbale a letními olympijskými hrami v Londýně poptávka ještě vzroste," uvedl v páteční tiskové zprávě, která o prodejích televizorů informuje.

Kromě sportovního nadšení stál za vyššími nákupy také pokles cen, který se týká všech typů zařízení. Například 3D televizory v Česku i na Slovensku meziročně zlevnily o pětinu. Průměrná cena u nás činila 24 617 korun. Vůbec největší pokles se ovšem týkal LCD televizorů, u kterých ceny oproti dubnu loňského roku spadly o 38 procent na 7704 Kč.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy