Nákup televizorů vzrostl. Pomohl šampionát a pokles cen

Tereza Holanová Tereza Holanová
18. 5. 2012 10:14
Větší tržby čekají obchodníci i v dalších měsících

Jablonec nad Nisou - Češi v dubnu kupovali o osm procent více televizorů než během března. Slováci byli ještě aktivnější - u nich počet nákupů vzrostl o desetinu. Největší zájem byl o 3D televizory.

Podle internetových prodejců podpořili nákupy hlavně sportovní fanoušci, kteří nyní sledují hokejový šampionát. Pokud tomu tak skutečně je, mohou se prodejci těšit i na další měsíce.

To si myslí i Kamil Demuth z internetového srovnávače cen Heureka.cz. „Předpokládám, že s blížícím se mistrovstvím Evropy ve fotbale a letními olympijskými hrami v Londýně poptávka ještě vzroste," uvedl v páteční tiskové zprávě, která o prodejích televizorů informuje.

Kromě sportovního nadšení stál za vyššími nákupy také pokles cen, který se týká všech typů zařízení. Například 3D televizory v Česku i na Slovensku meziročně zlevnily o pětinu. Průměrná cena u nás činila 24 617 korun. Vůbec největší pokles se ovšem týkal LCD televizorů, u kterých ceny oproti dubnu loňského roku spadly o 38 procent na 7704 Kč.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy