Parní myčka nádobí: účinné mytí a také dezinfekce

Andrea Berniová
28. 12. 2012 11:00
Parní myčka využívá k mytí nádobí účinků horké páry. Ta z nádobí spolehlivě odstraní zbytky jídla
Parní myčka nádobí vám usnadní práci a ušetří čas
Parní myčka nádobí vám usnadní práci a ušetří čas | Foto: Aktuálně.cz

Jak doma myjete nádobí? Stále ručně, ve dřezu? Pak přemýšlejte o pořízení myčky nádobí. Je velmi výkonným pomocníkem, který šetří čas. Navíc do ní můžete ukládat nádobí třeba celý den a zapnout ji až večer. Vaši kuchyni tak nebude hyzdit hromada špinavého nádobí ve dřezu - vše totiž bude schované v myčce. Seženete mnoho typů myček, které nabízejí různé funkce. Od toho se pak také odvíjí cena myčky.

Máte pocit, že podobně rozměrný spotřebič bude narušovat ráz vaší kuchyně a bude příliš výrazný? Pak si pořiďte vestavnou myčku - ta nemusí být vůbec vidět. Pokud máte malou kuchyň a klasická myčka nádobí se vám do ní už nevejde, přemýšlejte o stolní myčce - ta je mnohem menší.

Parní myčka nádobí je účinná

A už jste slyšeli o parní myčce nádobí? Jak už její označení napovídá, využívá k mytí nádobí páru. Ta je vypouštěna z tlakových trysek. Pro parní myčku tak není problém odstranit z nádobí zaschlé či připečené zbytky jídla - dokáže je odmočit. Pára také nádobí dezinfikuje.

Bojíte se, že by pára mohla některé křehčí druhy nádobí či sklo poškodit? Pak zvolte z různých programů ten, který slibuje šetrné čistění. Můžete si ale vybírat i z dalších programů. Je to třeba rychlé umytí - to když nádobí z myčky potřebujete co nejdříve používat. Pokud zapínáte myčku přes noc, můžete zvolit program, který zajistí její tichý chod. Existují také úsporné programy. Některé myčky nabízejí spoustu různých funkcí a programů. Také podle toho novou myčku nádobí vybírejte.

Neznamená to ale, že když si koupíte parní myčku, musíte se vzdát funkcí, na které jste u své myčky zvyklí. I parní myčka totiž navíc nabízí podobné programy jako klasická myčka nádobí - tedy ty, u nichž se k mytí používá voda i v tekutém stavu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 16 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 42 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy