Parní myčka nádobí: účinné mytí a také dezinfekce

Andrea Berniová
28. 12. 2012 11:00
Parní myčka využívá k mytí nádobí účinků horké páry. Ta z nádobí spolehlivě odstraní zbytky jídla
Parní myčka nádobí vám usnadní práci a ušetří čas
Parní myčka nádobí vám usnadní práci a ušetří čas | Foto: Aktuálně.cz

Jak doma myjete nádobí? Stále ručně, ve dřezu? Pak přemýšlejte o pořízení myčky nádobí. Je velmi výkonným pomocníkem, který šetří čas. Navíc do ní můžete ukládat nádobí třeba celý den a zapnout ji až večer. Vaši kuchyni tak nebude hyzdit hromada špinavého nádobí ve dřezu - vše totiž bude schované v myčce. Seženete mnoho typů myček, které nabízejí různé funkce. Od toho se pak také odvíjí cena myčky.

Máte pocit, že podobně rozměrný spotřebič bude narušovat ráz vaší kuchyně a bude příliš výrazný? Pak si pořiďte vestavnou myčku - ta nemusí být vůbec vidět. Pokud máte malou kuchyň a klasická myčka nádobí se vám do ní už nevejde, přemýšlejte o stolní myčce - ta je mnohem menší.

Parní myčka nádobí je účinná

A už jste slyšeli o parní myčce nádobí? Jak už její označení napovídá, využívá k mytí nádobí páru. Ta je vypouštěna z tlakových trysek. Pro parní myčku tak není problém odstranit z nádobí zaschlé či připečené zbytky jídla - dokáže je odmočit. Pára také nádobí dezinfikuje.

Bojíte se, že by pára mohla některé křehčí druhy nádobí či sklo poškodit? Pak zvolte z různých programů ten, který slibuje šetrné čistění. Můžete si ale vybírat i z dalších programů. Je to třeba rychlé umytí - to když nádobí z myčky potřebujete co nejdříve používat. Pokud zapínáte myčku přes noc, můžete zvolit program, který zajistí její tichý chod. Existují také úsporné programy. Některé myčky nabízejí spoustu různých funkcí a programů. Také podle toho novou myčku nádobí vybírejte.

Neznamená to ale, že když si koupíte parní myčku, musíte se vzdát funkcí, na které jste u své myčky zvyklí. I parní myčka totiž navíc nabízí podobné programy jako klasická myčka nádobí - tedy ty, u nichž se k mytí používá voda i v tekutém stavu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy