Vestavné spotřebiče: lednice ani myčka nemusí být vidět

Andrea Berniová
1. 10. 2012 16:08
Pokud si do kuchyně pořídíte vestavné spotřebiče, bude kuchyňská linka vypadat jednotněji
Vestavné spotřebiče vypadají moderně
Vestavné spotřebiče vypadají moderně | Foto: ikea.cz

Vybíráte novou kuchyň? Už při navrhování rozmístění kuchyňské linky přemýšlejte, jaké spotřebiče si posléze pořídíte a kam je umístíte. Jinak možná budete mít spoustu skříněk nabízejících dostatek úložného prostoru, ale na troubu či lednici nezbude místo.

Proto už pomalu vybírejte elektrické spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdete. Můžete je dokonce zakomponovat do kuchyňské linky - to v případě vestavných spotřebičů. Díky tomu bude vaše kuchyně vypadat moderněji a spotřebiče nebudou její ráz narušovat. Pokud si necháte vyrobit kuchyňskou linku na zakázku, je proto potřeba počítat s prostorem pro spotřebiče. Předem se pokuste odhadnout, jaké budou mít rozměry.

Digestoř může být vestavná, stejně tak fritéza či kávovar

A které spotřebiče mohou být vestavěné? Běžná je mikrovlnná trouba, myčka, pečicí trouba, ale i lednice. Ta může zvenčí vypadat jako běžná skříňka. Pokud tedy máte pocit, že bílá lednice by se do vaší kuchyně nehodila, pořiďte si tu vestavnou. I myčka může vypadat skoro jako skříňka v kuchyňské lince. Jen její ovládací panel může být viditelný - ale nemusí.

Vestavěná může být dokonce i pračka. To pokud jste zvyklí prát v kuchyni.

Výrazným prvkem kuchyně bývá digestoř. Dnes seženete i designové kousky, které by bylo škoda schovávat. Pokud ale chcete klasickou digestoř a měla by být co nejméně nápadná, můžete zkusit tu vestavnou.

U některých spotřebičů byste možná ani nečekali, že se dá nalézt jejich vestavná varianta. Slyšeli jste už o vestavné vinotéce, fritéze či kávovaru? Přizpůsobte si kuchyňskou linku podle sebe.

Čím víc spotřebičů bude vestavěných, tím více místa vám zbude na pracovní desce.

 


 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy