Parní pračka je účinná, ale zároveň šetrná k látkám

Andrea Berniová
4. 12. 2012 10:02
Praní pomocí páry má mnoho výhod: prádlo bude hygienicky čisté, téměř nezmačkané a zbavené zápachu
Parní pračka je účinnější
Parní pračka je účinnější | Foto: Aktuálně.cz

Jakou pračku máte doma? Jste s ní spokojení? Pokud máte pocit, že by to přece jen mohlo být ještě o trochu lepší, vyzkoušejte parní pračku.

Jak už název napovídá, využívá tento typ pračky k odstraňování skvrn páru. Díky tomu zbaví oblečení nejen odolných skvrn, ale i pachů - třeba z přepáleného tuku, cigaret či domácích mazlíčků. Horká pára má také antibakteriální účinky, navíc má schopnost uvolňovat vlákna, takže se prací prostředek právě díky ní snáze dostane ke skvrně.

Pára má výborné čisticí schopnosti a je velmi šetrná. Prádlo je hygienicky čisté a bez alergenů (pylu, roztočů a prachu). Pokud tedy trpíte alergiemi vy nebo někdo z vaší rodiny, účinky parní pračky určitě oceníte.

Parní pračce můžete svěřit i oblečení z jemné a choulostivé látky, třeba hedvábí nebo krajky. Tento typ pračky je totiž k prádlu šetrnější než ty klasické. Oblečení navíc tolik nepomačká, čímž si usnadníte často tolik únavné žehlení.

Zaplatíte méně za vodu i elektřinu

Výhodou používání parní pračky je také nižší spotřeba vody (až o třetinu), ale i elektrické energie. A co když zjistíte, že vám praní v páře z nějakého důvodu nevyhovuje? Zkrátka vyberete jiný program. Parní pračka totiž nemusí páru nutně využívat při každém praní - můžete prát i klasickým způsobem.

Pokud potřebujete opravdu účinnou pračku, která vaše prádlo zbaví skvrn i pachů, pak volte právě tu parní. Ani žehlení už pro vás díky ní nebude noční můrou. Tak jako u klasických praček, i u těch parních si můžete vybírat podle toho, kolik se do nich vejde prádla. Seženete parní pračku na 6, ale i na 12 kilogramů prádla.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy