Filmová atmosféra na každém rohu. To jsou Karlovy Vary

Filmová atmosféra na každém rohu. To jsou Karlovy Vary
Kruhový betonový objekt hotelu Thermal skrývá hlavní, tedy Velký, festivalový sál.
Chodby u hlavních pokladen nezůstávají ani na chvíli prázdné. Plní navíc mnoho funkcí. Kupříkladu jako čekárna na lístky, místo setkávání a někdy i jako noclehárna.
Filmové plakáty jsou každoroční typickou výzdobou hlavní chodby k pokladnám.
V prostoru před pokladnami se obvykle dlouze vybírá, na co se půjde do festivalových kin. U pokladen s řadou vyprodaných filmových představení ale často bývá takový seznam na nic...
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Věra Tůmová
5. 7. 2012 12:07

Kina plná do posledního místa, fronty na lístky ráno i těsně před projekcí, čekání na hvězdy, červený koberec a soška s koulí, to jsou hlavní atributy Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Prohlédněte si s námi místa, která tvoří atmosféru, za níž jezdí desetitisíce filmových nadšenců.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy