Brno má novou nejvyšší budovu. Brzy ji ale trumfne jiná

ČTK ČTK
23. 3. 2012 6:00
Nová dominanta města je aktuálně pátou nejvyšší budovou v celé České republice
Spielberk Tower Brno
Spielberk Tower Brno | Foto: CTP

Brno - Nová nejvyšší budova Brna Spielberk Tower B je zkolaudovaná. V dubnu se do ní nastěhují noví nájemci. Těmi prvními budou zaměstnanci společnosti Honeywell. Spielberk Tower měří 85 metrů a má 20 podlaží. Investorem je společnost CTP.

Honeywell si ve Spielberk Tower B pronajal dvě podlaží, pracovat zde bude asi stovka zaměstnanců firmy.

"Věříme, že brzy dojde k uzavření dalších smluv na pronájem s potenciálními klienty, se kterými jednáme. Moderní a atraktivní prostory jsou vhodné jak pro sídla velkých společností, tak i pro menší firmy, které hledají reprezentativní prostory," uvedl ředitel společnosti CTP Remon Vos.

Ve výškové budově, která stojí poblíž centra města, je 499 parkovacích míst a technické či skladovací zázemí na 3 podzemních úrovních.

Nová dominanta města je aktuálně pátou nejvyšší budovou v celé České republice. Je součástí administrativního areálu Spielberk Office Centre, ve kterém zbývá dokončit ještě budovu Spielberk Tower B, která bude sloužit jako hotel.

Svůj primát brněnské dominanty stavba ztratí patrně ještě letos. O několik desítek metrů dál ve stejné lokalitě roste mrakodrap AZ Tower. Má měřit 111 metrů a stát se tak největší stavbou České republiky. AZ Tower je už z poloviny pronajatý. Stavba má být hotová v polovině roku 2013.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy