Tahle auta nikdo nechce, prodalo se jich méně než 10 za rok. Čechům nevoní některá BMW ani Lexus

Opel Cascada si během roku pořídili jen čtyři lidé.
Lexus CT - 8 prodaných kusů. Drahý, malý, pomalý. To je špatná kombinace pro tento luxusní hybrid.
Lexus RC - 6 prodaných kusů. Pěkný, rychlý, zábavný. Přesto se Lexusu nedařilo ani tady.
Alfa Romeo MiTo - 5 prodaných kusů. Italové tvrdošijně drží v nabídce obstarožní hatchback. Už by to chtělo vyměnit.
Alfa Romeo 4C - 5 prodaných kusů. Tohle nesmírně zábavné a velmi pohledné auto je zkrátka trochu silná káva pro konzervativní české řidiče.
Foto: Opel
Jan Markovič Jan Markovič
7. 1. 2018 8:31
Příliš drahá, extravagantní a nepraktická? Taková mohou být podle Čechů auta, která se stala propadáky roku 2017. Přitom právě tyto vozy často končí s pozitivními recenzemi. Prohlédněte si neúspěšné modely od BMW, Lexusu, Alfy nebo Opelu. Vybrali jsme je podle statistik SDA a vyloučili vozy exotických značek.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy