Tahle auta nikdo nechce, prodalo se jich méně než 10 za rok. Čechům nevoní některá BMW ani Lexus

Opel Cascada si během roku pořídili jen čtyři lidé.
Lexus CT - 8 prodaných kusů. Drahý, malý, pomalý. To je špatná kombinace pro tento luxusní hybrid.
Lexus RC - 6 prodaných kusů. Pěkný, rychlý, zábavný. Přesto se Lexusu nedařilo ani tady.
Alfa Romeo MiTo - 5 prodaných kusů. Italové tvrdošijně drží v nabídce obstarožní hatchback. Už by to chtělo vyměnit.
Alfa Romeo 4C - 5 prodaných kusů. Tohle nesmírně zábavné a velmi pohledné auto je zkrátka trochu silná káva pro konzervativní české řidiče.
Foto: Opel
Jan Markovič Jan Markovič
7. 1. 2018 8:31
Příliš drahá, extravagantní a nepraktická? Taková mohou být podle Čechů auta, která se stala propadáky roku 2017. Přitom právě tyto vozy často končí s pozitivními recenzemi. Prohlédněte si neúspěšné modely od BMW, Lexusu, Alfy nebo Opelu. Vybrali jsme je podle statistik SDA a vyloučili vozy exotických značek.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy