Superb se i po zdražení udržel mezi deseti nejlevnějšími manažerskými auty. Ceny zvyšují všichni

Superb se i po zdražení udržel mezi deseti nejlevnějšími manažerskými auty. Ceny zvyšují všichni
Ford přestal na českém trhu nabízet Mondeo s litrovým turbomotorem, takže se jeho první cena zvýšila na 642 990 korun za verzi 1.5 EcoBoost. To stačí v žebříčku na desáté místo. Jde o třetí nejprodávanější auto střední třídy v Česku. Nabízí se buď jako pětidveřový liftback, nebo kombi.
Kia letos představila novou generaci sedanu Optima. Prodává se od 639 980 korun s naftovým motorem 1.7 CRDi. Poprvé v historii modelu je k dispozici i kombík.
Škoda Superb v polovině září zdražila, nejlevnější verze 1.4 TSI Active nyní stojí 630 900 korun. Jde tedy o osmý nejlevnější manažerský vůz, který ale kraluje v Česku prodejům této kategorie. Nabízí se buď jako pětidveřový liftback, nebo kombík.
Toyota loni představila důkladný facelift řady Avensis. Sedan střední třídy se prodává od 629 900 korun s benzinovou šestnáctistovkou bez turba pod kapotou. K dispozici je i kombík.
Foto: Radek Pecák
Ondřej Běhal
26. 9. 2016 8:01
Jen čtyři modely střední třídy, která se v Česku označuje za manažerskou, se dají pořídit za méně než šest set tisíc korun. Loni v únoru jich bylo ještě devět a dvě taková auta mohli zájemci koupit i za méně než půl milionu. Hledali jsme deset aktuálně nejlevnějších aut, objevíte je v galerii.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií, motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech verzí aut střední třídy splňujících naše požadavky s cenou do 650 tisíc najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy