Rallye veteránů Kokořínské 2012

Rallye veteránů Kokořínské 2012
Protože se vesměs nejednalo o žádné mladíky, bylo při soutěži dost přestávek.
Přídavné reflektory, které se dostaly ke slovu v noční etapě, zůstaly na vozech namontované i přes den.
Přestože je kanystr označen jako zásoba nafty motorové, do Škody 100 se doléval stooktanový závodní benzín.
Také se muselo opravovat. Bez ostřikovačů by se na osychajících, ale stále hodně špinavých silnicích jelo těžko.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
26. 2. 2012 12:14

Tři stovky kilometrů během dvou dnů urazily posádky se svými desítky let starými stroji na silničkách Kokořínska. Soutěže, která se letos jela potřetí, se mohla zúčastnit pouze auta vyrobená před rokem 1985. Posádky se těšily na zasněženou trať, ale bílé nadělení už tady roztálo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Při požáru výrobny střelného prachu na jihu Ruska zemřelo 16 lidí

Nejméně 16 lidí přišlo o život a deset dalších utrpělo zranění při explozi a následném požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska. Jedna osoba je zatím nezvěstná. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení ministerstva pro mimořádné události a mluvčí oblastní záchranné služby.

Informace o neštěstí, které se odehrálo v městečku Lesnoj v Rjazaňské oblasti, se od začátku rozcházely. Postupně rostl počet zraněných i mrtvých.

Podle ministerstva pro mimořádné situace neštěstí v dílně vyrábějící střelný prach závodu Elastik v Rjazaňské oblasti zavinilo "narušení technologického procesu".

Zdroj agentury TASS z ruského vojensko-průmyslového komplexu později uvedl, že dotyčný provoz patřil soukromé společnosti a nacházel se v areálu závodu na výrobu syntetických vláken Elastik, který je už přibližně deset let v úpadku a nefunguje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy