Jeep Grand Cherokee se dočká elektromobilu a automatu

Zbyněk Klíč
25. 10. 2011 8:48
Kromě předělávek Grand Cherokee čekají na fanoušky terénní vozy, Wagonner nebo nové SUV v B-segmentu.

Novinky pro rok 2012 představila automobilka Jeep. Chystá osmistupňovou automatickou převodovku od firmy ZF, připravuje také elektromobil a možná i hybrid.

Dosud je Grand Cherokee nabízen pouze s pětistupňovým automatem. Osmistupňová samočinná převodovka od ZF bude dostupná pro šestiválcové i osmiválcové varianty modelu Grand Cherokee a pro menší modely automobilka uvažuje také o devítistupňové automatické převodovce 9HP.

Základem pro elektromobil pak bude pravděpodobně model Wrangler, jehož hybridní verze byla představena v roce 2009. O samotném hybridním Grand Cherokee zatím Jeep není rozhodnut vzhledem ke klesajícím prodejům hybridů v USA.

Kromě toho Jeep do také roku 2014 uvažuje o vývoji speciálních terénních verzí u každého modelu a také o nástupci Cherokee, sedmimístném Grand Wagonneru a novém modelu SUV v B-segmentu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Spojené státy, EU, Británie a Kanada oznámily nové sankce proti Bělorusku, které viní z porušování práv a organizování migrace, píše AFP.

Další zprávy