Toto je 25 nejprodávanějších aut na světě. Nejžádanějším modelem z Česka je Hyundai

Auto, které Evropan zná jen z fotek, je druhým nejprodávanějším autem na světě - Ford F-150.
Renault Clio otevírá žebříček 25 nejprodávanějších aut světa. Rozhodlo se pro něj 226 044 lidí, meziročně tak rostl o 2,6 procenta.
Kia Sportage je na 24. místě za 230 465 prodaných aut. To je nárůst o 5,8 procenta.
Honda Accord, v Evropě neprodávaná, zapisuje 235 789 prodaných kusů. To je pokles o devět procent.
Volkswagen Passat si našel cestu k 237 292 lidem a rostl o 1,6 procenta.
Foto: Výrobci
Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 8. 2018 6:03
V České republice je v polovině roku nejprodávanější Škoda Octavia, Evropě vládne Volkswagen Golf. Zbývá tak už jen pohled na světový žebříček prodejů, který se od dvou zmíněných některými modely liší. Vysokou oblibu aut značky Volkswagen však mají trhy v Evropě i na světě společnou. Na 25 nejprodávanějších aut, podle dat společnosti Focus2move, se podívejte do galerie.

Přehledy nejprodávanějších aut v Česku jsou zveřejněné tady.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy