Toto je 25 nejprodávanějších aut na světě. Nejžádanějším modelem z Česka je Hyundai

Auto, které Evropan zná jen z fotek, je druhým nejprodávanějším autem na světě - Ford F-150.
Renault Clio otevírá žebříček 25 nejprodávanějších aut světa. Rozhodlo se pro něj 226 044 lidí, meziročně tak rostl o 2,6 procenta.
Kia Sportage je na 24. místě za 230 465 prodaných aut. To je nárůst o 5,8 procenta.
Honda Accord, v Evropě neprodávaná, zapisuje 235 789 prodaných kusů. To je pokles o devět procent.
Volkswagen Passat si našel cestu k 237 292 lidem a rostl o 1,6 procenta.
Foto: Výrobci
Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 8. 2018 6:03
V České republice je v polovině roku nejprodávanější Škoda Octavia, Evropě vládne Volkswagen Golf. Zbývá tak už jen pohled na světový žebříček prodejů, který se od dvou zmíněných některými modely liší. Vysokou oblibu aut značky Volkswagen však mají trhy v Evropě i na světě společnou. Na 25 nejprodávanějších aut, podle dat společnosti Focus2move, se podívejte do galerie.

Přehledy nejprodávanějších aut v Česku jsou zveřejněné tady.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy