Toto je 25 nejprodávanějších aut na světě. Nejžádanějším modelem z Česka je Hyundai

Auto, které Evropan zná jen z fotek, je druhým nejprodávanějším autem na světě - Ford F-150.
Renault Clio otevírá žebříček 25 nejprodávanějších aut světa. Rozhodlo se pro něj 226 044 lidí, meziročně tak rostl o 2,6 procenta.
Kia Sportage je na 24. místě za 230 465 prodaných aut. To je nárůst o 5,8 procenta.
Honda Accord, v Evropě neprodávaná, zapisuje 235 789 prodaných kusů. To je pokles o devět procent.
Volkswagen Passat si našel cestu k 237 292 lidem a rostl o 1,6 procenta.
Foto: Výrobci
Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 8. 2018 6:03
V České republice je v polovině roku nejprodávanější Škoda Octavia, Evropě vládne Volkswagen Golf. Zbývá tak už jen pohled na světový žebříček prodejů, který se od dvou zmíněných některými modely liší. Vysokou oblibu aut značky Volkswagen však mají trhy v Evropě i na světě společnou. Na 25 nejprodávanějších aut, podle dat společnosti Focus2move, se podívejte do galerie.

Přehledy nejprodávanějších aut v Česku jsou zveřejněné tady.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy