Foto: Velorex měl předchůdce i nástupce. Nové česko-čínské vozidlo s obdobným názvem je elektromobil

Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 1. 6. 2016 21:37
Vůbec první automobil světa - Benz Patent Motorwagen - byl tříkolka. Od té doby sice koncepce čtyř kol převážila, přesto se téměř vždy vyráběla i levnější tříkolová vozidla. V České republice je neznámější Velorex, třístopá vozítka však vznikala a vznikají také například v Německu nebo ve Velké Británii. V poslední době se objevují i malá městská tříkolová vozidla poháněná elektřinou. Jedním z nich je zbrusu nové česko-čínské vozidlo s označením Velor-X-Trike.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy