Mimořádná zpráva

Stometrové fronty i rvačka. Alza expandovala do Maďarska, v Budapešti otevřela obchod

Stometrové fronty i rvačka. Alza expandovala do Maďarska, v Budapešti otevřela obchod
Zákazníky přilákaly hlavně slevy a dárky.
Fronta byla dlouhá až 300 metrů.
Zákazníky přilákaly hlavně slevy a dárky.
Během slavnostního otevření došlo mezi zákazníky i ke rvačce.
Foto: Alza.cz
Jan Nevyhoštěný Jan Nevyhoštěný, Alexandra Kuchtová
5. 10. 2018 10:44
Největší český e-shop Alza.cz pokročil ve své expanzi na maďarský trh. Zatímco v uplynulých letech měl v zemi pouze výdejny zboží, nyní otevřel svůj první místní showroom. Akci doprovodil marketingovou kampaní, jejíž výsledek překvapil nejspíše i samu firmu.

Budapešť - Velký zájem v Maďarsku vyvolalo otevření nového showroomu, který se velikostí podobá centrále firmy v pražských Holešovicích. Dlouho připravované otevření bylo naplánováno na pátek 5. října, na zákazníky v den otevření čekají dárky zdarma, slevy na vybrané zboží a různé soutěže. Podle tiskové mluvčí Alzy Patrície Šedivé byly fronty dlouhé i přes 300 metrů: "Lidé přespávali ve spacácích a dokonce se nám i poprali," sdělila Aktuálně.cz.

Celý prostor má podle ní rozlohu 5000 metrů čtverečních a nabízí prezentace zboží světových značek. Ve frontě před otevřením čekalo zhruba 300 lidí.

Expanze Alzy do Maďarska začala už v roce 2016. Do tamních nových poboček investovala firma desítky milionů korun. Podle místopředsedy představenstva Alzy Tomáše Havryluka se podíl tržeb Maďarska na celku zvyšuje a dá se již mluvit o jednotkách procent obratu celé Alzy.

Maskot firmy, mimozemšťan Alzák, začal maďarsky mluvit loni. Alza nasadila televizní reklamu na svou nabídku v Maďarsku, přičemž známý hlas dabéra Bohdana Tůmy nahradil hlas maďarského herce Gábora Csöreho. Oba herci přitom ve svých zemích dabují i postavu Cartmana ze satirického seriálu South Park. Není to náhoda - podle průzkumů firmy je tato postava oblíbená mezi IT odborníky, kteří stále tvoří podstatnou klientelu e-shopu.

Předloni největší český e-shop utržil 21 miliard korun (s DPH), šlo o pětinový meziroční nárůst. Zisk zatím firma nepublikovala. V roce 2015 dosáhl 568 milionů korun. Ročně Alza zpracuje přes šest milionů objednávek.

Podívejte se, jak Alzák mluví maďarsky:

Alzák slaví narozeniny. Sledujte jeho nejlepší reklamy | Video:
 

Právě se děje

před 26 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 46 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy