E-shop Alza.cz zdražuje dodání zboží na pobočky. Firmu trápí nevyzvednuté zásilky

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
29. 8. 2018 11:10
Při platbě předem zlevňuje internetový prodejce dopravu na pobočku o dvacet korun, při platbě na místě si ovšem zákazník desetikorunu připlatí.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo. | Foto: Matej Slávik

Praha - Internetový prodejce Alza.cz bojuje se stoupajícím množstvím nevyzvednutých zásilek. Zatímco převzetí koupeného výrobku v showroomech v Praze, Ostravě a Plzni zůstává zdarma, za vyzvednutí v některé z poboček si při platbě na místě zákazník připlatí.

Vedení Alzy na dotaz on-line deníku Aktuálně.cz zdražování vysvětlilo nutností řešit problém hromadících se nevyzvednutých zásilek na pobočkách. "Víme, že když zákazník zboží uhradí dopředu, tak si ho i s velkou pravděpodobností vyzvedne," říká finanční ředitel Alza.cz Jiří Pontr.

Prodejce tak zdražil převoz na pobočku o desetikorunu na 45 korun při platbě na místě. Naopak při platbě předem vyjde převoz na konkrétní prodejnu o 30 korun levněji, tedy 15 korun.

Na zdražování si stěžují zákazníci i na webových diskusních fórech. Někteří z diskutujících se domnívají, že za zdražením může stát i nedostatek zaměstnanců, kteří by zajišťovali osobní odběr. "Logicky - nemá jim to kdo vydávat, protože prostě nedokáží sehnat lidi. Tedy osobní odběr zachovají, ale odradí zákazníky od jeho využívání. Tím přesunou problém na dopravce," píše na webu pc.poradna.net uživatel pod jménem Kurt.

Alza.cz je největší tuzemský internetový prodejce. V loňském roce zvýšil svůj obrat o více než pětinu na rekordních téměř 21 miliard korun. E-shop původně prodával hlavně počítače a elektroniku, postupně začal expandovat do dalších kategorií zboží, jako je například drogerie či hračky.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy