E-shop Alza.cz zdražuje dodání zboží na pobočky. Firmu trápí nevyzvednuté zásilky

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
29. 8. 2018 11:10
Při platbě předem zlevňuje internetový prodejce dopravu na pobočku o dvacet korun, při platbě na místě si ovšem zákazník desetikorunu připlatí.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo. | Foto: Matej Slávik

Praha - Internetový prodejce Alza.cz bojuje se stoupajícím množstvím nevyzvednutých zásilek. Zatímco převzetí koupeného výrobku v showroomech v Praze, Ostravě a Plzni zůstává zdarma, za vyzvednutí v některé z poboček si při platbě na místě zákazník připlatí.

Vedení Alzy na dotaz on-line deníku Aktuálně.cz zdražování vysvětlilo nutností řešit problém hromadících se nevyzvednutých zásilek na pobočkách. "Víme, že když zákazník zboží uhradí dopředu, tak si ho i s velkou pravděpodobností vyzvedne," říká finanční ředitel Alza.cz Jiří Pontr.

Prodejce tak zdražil převoz na pobočku o desetikorunu na 45 korun při platbě na místě. Naopak při platbě předem vyjde převoz na konkrétní prodejnu o 30 korun levněji, tedy 15 korun.

Na zdražování si stěžují zákazníci i na webových diskusních fórech. Někteří z diskutujících se domnívají, že za zdražením může stát i nedostatek zaměstnanců, kteří by zajišťovali osobní odběr. "Logicky - nemá jim to kdo vydávat, protože prostě nedokáží sehnat lidi. Tedy osobní odběr zachovají, ale odradí zákazníky od jeho využívání. Tím přesunou problém na dopravce," píše na webu pc.poradna.net uživatel pod jménem Kurt.

Alza.cz je největší tuzemský internetový prodejce. V loňském roce zvýšil svůj obrat o více než pětinu na rekordních téměř 21 miliard korun. E-shop původně prodával hlavně počítače a elektroniku, postupně začal expandovat do dalších kategorií zboží, jako je například drogerie či hračky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy