E-shop Alza.cz zdražuje dodání zboží na pobočky. Firmu trápí nevyzvednuté zásilky

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
29. 8. 2018 11:10
Při platbě předem zlevňuje internetový prodejce dopravu na pobočku o dvacet korun, při platbě na místě si ovšem zákazník desetikorunu připlatí.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo.
Zatím co v hlavním showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích bude denní vyzvednutí zboží nadále zdarma, na některých jiných pobočkách podražilo. | Foto: Matej Slávik

Praha - Internetový prodejce Alza.cz bojuje se stoupajícím množstvím nevyzvednutých zásilek. Zatímco převzetí koupeného výrobku v showroomech v Praze, Ostravě a Plzni zůstává zdarma, za vyzvednutí v některé z poboček si při platbě na místě zákazník připlatí.

Vedení Alzy na dotaz on-line deníku Aktuálně.cz zdražování vysvětlilo nutností řešit problém hromadících se nevyzvednutých zásilek na pobočkách. "Víme, že když zákazník zboží uhradí dopředu, tak si ho i s velkou pravděpodobností vyzvedne," říká finanční ředitel Alza.cz Jiří Pontr.

Prodejce tak zdražil převoz na pobočku o desetikorunu na 45 korun při platbě na místě. Naopak při platbě předem vyjde převoz na konkrétní prodejnu o 30 korun levněji, tedy 15 korun.

Na zdražování si stěžují zákazníci i na webových diskusních fórech. Někteří z diskutujících se domnívají, že za zdražením může stát i nedostatek zaměstnanců, kteří by zajišťovali osobní odběr. "Logicky - nemá jim to kdo vydávat, protože prostě nedokáží sehnat lidi. Tedy osobní odběr zachovají, ale odradí zákazníky od jeho využívání. Tím přesunou problém na dopravce," píše na webu pc.poradna.net uživatel pod jménem Kurt.

Alza.cz je největší tuzemský internetový prodejce. V loňském roce zvýšil svůj obrat o více než pětinu na rekordních téměř 21 miliard korun. E-shop původně prodával hlavně počítače a elektroniku, postupně začal expandovat do dalších kategorií zboží, jako je například drogerie či hračky.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy