Během Dnů dopravy zdarma utratili zákazníci téměř čtvrt miliardy

ČTK ČTK
23. 8. 2018 15:13
Na dopravě ušetřili zákazníci přes 13 milionů korun. Nejčastěji Češi nakupovali mobilní telefony, spotřebiče do domácnosti, módní doplňky a také kola.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Během letní akce Dny dopravy zdarma, kdy 900 e-shopů odpustilo zákazníkům poštovné u objednávek nad 300 korun, lidé utratili celkem 245 milionů korun. Je to zhruba 2,5 krát méně než loni v předvánoční sezoně. Na dopravě zákazníci ušetřili přes 13 milionů korun. Informoval o tom srovnávač cen Heureka.cz. Akce trvala tři dny a skončila ve středu o půlnoci.

Nejčastěji lidé nakupovali mobilní telefony, velké a malé spotřebiče do domácnosti, módní doplňky a také kola. "Oblíbeným sortimentem byly také módní doplňky nebo hračky, hodně se nakupovalo také veškeré vybavení pro cyklisty - od jízdních kol po doplňky a vybavení," uvedl ředitel zákaznického centra Heureky Jan Kriegel.

Do akce se zapojily e-shopy jako Mall.cz, T.S Bohemia, Pilulka, Kasa.cz nebo Okay Elektro. "Vzhledem k tomu, že on-line nákupům obecně léto příliš nepřeje, dopadla akce dobře. Možnost nakoupit v ověřených e-shopech s nulovou dopravou zákazníci využili," dodal Kriegel.

Dosud se Dny dopravy zdarma konaly pravidelně před Vánocemi. Loni před Vánocemi dosáhl obrat e-shopů zapojených do této akce 593 milionů korun a zákazníci uskutečnili 427 400 objednávek, u nichž nemuseli platit poštovné.

Zapojené e-shopy chtějí odpuštěním poštovného motivovat zákazníky k vyšším útratám i v létě, kdy jsou prodeje nejnižší. Například Alza.cz, která se akce neúčastní, spustila letní výprodej Black Friday.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy