dům

Růst cen nemovitostí v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil nejvíce za šest let

Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.

Zdroj: ČTK

V Německu se kvůli záplavám zřítilo šest domů, okolo třiceti osob se pohřešuje

Kvůli záplavám a neustávajícímu dešti se na západě Německa v noci na čtvrtek zřítilo šest domů. Okolo 30 lidí se pohřešuje, informovala s odvoláním na policii rozhlasová stanice SWR. Dalších 25 domů má v obci Schuld ve spolkové zemi Porýní-Falc narušenou stabilitu a hrozí jim zřícení. Situace na místě je nepřehledná, upozornil policejní mluvčí z Koblenzu; prozatímní bilance pohřešovaných se tedy může změnit.

Kvůli prudkým záplavám je v ohrožení pět lidí v domě v obci Waxweiler, který je ze všech stran obklopen vodou. Záchranáři se k nim nemohou dostat ani na člunech, čekají proto na pomoc vrtulníku, uvádí SWR.

Zdroj: ČTK
Pokračovat