reklama
 
 

Živě: Hlavatý se vzdal mandátu, Jermanová dala Kalouskovi mikinu. Vláda podá demisi ve středu

Aktualizováno 24. 11. 2017 14:13
Sledujte jednání sněmovny živě. | Video: DVTV
reklama
Poslanci si volí místopředsedy sněmovny. Do tajné volby šli Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (piráti), Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Jan Hamáček (ČSSD). Plénum také zřídí sněmovní výbory kromě mandátového a imunitního výboru, který již vznikl, členy je však naplní až později. Ustavující schůze by mohla v pátek skončit. Poslanci na ní ještě rozhodnou o tom, jaké výbory budou v dolní komoře pracovat a kolik budou mít členů.

Živě: Hlavatý se vzdal mandátu, Jermanová dala Kalouskovi mikinu. Vláda podá demisi ve středu

reklama
15:04

Další schůze sněmovny začne v úterý odpoledne, ustavující schůze v pátek skončila. 

14:18

Sobotkova vláda podá demisi příští středu.

14:05
ANO

Jiří Hlavatý se musel na mikrofon vzdát mandátu ještě jednou. Poprvé neřekl předepsanou formulku přesně.

14:07
Twitter

Jermanová, Hlavatý a Půta se vzdali Poslaneckého mandátu.

14:02
TOP 09

"Škoda, že mi stejně jako paní Jermanová nepřinesl dárek i pan Hlavatý. Mohl jsem mít svetřík na neděli a jutový pytel na vsedni den," narážel Kalousek na byznys majitele textilky Juta Hlavatého.

13:59
STAN

Martin Půta (STAN) se vzdal svého poslaneckého mandátu.

13:51

Jiří Hlavatý (ANO) poděkoval voličům, kteří ho vykroužkovali do Poslanecké sněmovny a vzdal se svého poslaneckého mandát. Hlavatý bude znovu kandidovat do Senátu.

13:49

Středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová se vzdala svého poslaneckého mandátu. Při té příležitosti věnovala Miroslavu Kalouskovi svou pověstnou zelenou mikinu, v níž kdysi jako místopředsedkyně sněmovny řídila schůzi.

13:37
Piráti

Mikuláš Ferjenčík na Facebooku pogratuloval spolustraníkovi z Pirátské strany Vojtěchu Pikalovi ke zvolení v prvním kole. Dodal, že Piráti dali hlasy i Petru Fialovi.

13:30
 

Ustavující schůze po přestávce opět začala.

12:33
ODS

Šéf ODS Petr Fiala k povolebnímu vyjednávání:

11:41
KDU-ČSL

"Svoboda médií je jednou z výsad, které si můžeme užívat díky tomu, že máme svobodu. Odsuzujeme bezprecedentní útoky Tomia Okamury na média. Chápeme, že některé otázky médií se politikům nelíbí, ale to je součástí jejich veřejného  života. Považujeme za zcela přirozené, že média kladou otázky, pokud člen hnutí sdílí odkazy neonacistických webů. A stejně jako média očekáváme odpovědi," řekl Jan Bartošek a dodal: "Vážíme si svobodných médií a očekáváme, že svou investigativní práci budou dělat i nadále."

11:40
KDU-ČSL

"Hlasovací mašina opět prokázala svoji bezvadnou funkčnost. Demokratickému klubu bylo jasně vzkázáno, že deklarace o poměrném zastoupení jsou jen plané blábolení. Považuji to za smutné," řekl šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

11:34
ODS

"Nikdo to nemůže brát vážně. Pan Babiš pošle tweet 'pojďte s námi jednat', přitom vládu už prý má hotovou, už má termín jmenování premiérem. Copak toto je nějaká debata o vládě? Je to jen mediální hra. My na ni naskakovat nebudeme," kritizoval šéf ODS Petr Fiala styl povolebního vyjednávání, které vede hnutí ANO.

11:32
ODS

Zbyněk Stanjura (ODS): "Budeme tu mlhu ve sněmovně rozhánět, a by bylo vidět, kdo je kdo."

11:31
ODS

"Neberu to nijak osobně, i když ta míra pomstychtivosti a pokrytectví je možná překvapivá. Bereme to tak, jak to je, že hnutí ANO od začátku zvolilo postup z pozice síly. Napadá mě k tomu jedno přísloví: čím kdo zachází, tím také schází," řekl šéf ODS Petr Fiala.

11:29
Twitter

SPD a média.

11:27
ODS

"Přijde mi to komické a pokrytecké," komentoval Zbyněk Stanjura (ODS) slova Jaroslava Faltýnka (ANO), který řekl, že poslance ANO vyzve, aby podpořili v příští volbě místopředsedy sněmovny Petra Fialu.

11:25
ODS

Nejsme překvapeni výsledkem voleb. Celý týden se ukazuje, že ve sněmovně ukazuje pevná hlasovací většina hnutí ANO, SPD a komunistů. Nás to netěší, ale alespoň občané vidí, kdo stojí na které straně. My žádný prsten kvůli získání funkcí políbit nepůjdeme, prohlásil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

11:23
 

Předseda sněmovny Radek Vondráček vyhlásil přestávku do 13:30.

autor: Domácí | 24. 11. 2017 9:23

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama