Svému známému, který v Lánské oboře manipuloval stamilionové zakázky, udělil milost a zachránil ho od vězení. Výjezdy za voliči před prezidentskými volbami platil Miloši Zemanovi stát. Nad korunovačními klenoty se opilecky potácel, v přímém přenosu mluvil sprostě. Bývalý prezident a premiér se během dlouhé kariéry nevyhnul vlastním kauzám ani aférám lidí, kterými se obklopil.
Doporučení do Kyrgyzstánu (2017)
V roce 2017 vzbudil podezření tah prezidenta Zemana a šéfa jeho kanceláře Vratislava Mynáře směrem ke středoasijskému Kyrgyzstánu. K dostavbě kaskády vodních elektráren na řece Naryn doporučili tamní vládě firmu Liglass Trading, přestože neměla v oboru žádné zkušenosti a její základní kapitál byl podezřele nízký - pouhých 200 tisíc korun.
Na svých stránkách navíc uváděla nesmyslné reference, například stavbu přehrad Vltavské kaskády, nezveřejnila ani údaje o svém hospodaření. Zeman uvedl, že firmu zmínil na základě informací z ministerstva průmyslu a obchodu.
Kyrgyzstán nakonec od smlouvy s Liglass Trading odstoupil. Firma v termínu nezaplatila v přepočtu přes 800 milionů korun, za něž měla získat padesátiprocentní podíl v projektu elektráren na Narynu a které měly sloužit k vyplacení ruského gigantu RusHydro, který do výstavby investoval v předchozích letech. Česká firma uvedla, že kyrgyzská vláda porušila smlouvu, proto jí peníze neposlala.