Zeman vydal volební spot. Objímá stromy i svou dceru

Domácí ČTK Domácí, ČTK
13. 12. 2012 22:02
Uchazeči o prezidentský post bojují o zájem voličů i různými volebními klipy
Foto: Ludvík Hradilek

PrahaMiloš Zeman představil ve čtvrtek minutový spot, který by mu měl pomoci přímo na Hrad. Ve videu objímá stromy, prochází se po Praze a na konci se sejde v křesle se svou dcerou Kateřinou.

Autorem videa je režisér Filip Renč.

Zeman ovšem není jediným kandidátem, který o přízeň voličů bojuje videem. Své spoty představil i Jan Fischer, Jiří Dienstbier (ČSSD) nebo Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Ve čtvrtek se navíc na internetu objevilo také první krátké video Vladimíra Franze. To by mělo být součástí miniseriálu čtyř spotů.

"Naše politika je šedivá a nudná a lidi už mají dost zlodějin a skandálů. Lepší než proklínat tmu je zapálit alespoň jednu svíčku," prohlašuje například Zeman ve videu při procházce přírodou.

Odborník: rodina je dobrý signál

Dcera Kateřina, se kterou se na konci videa Zeman obejme, se v kampani svého otce objevuje stále víc.

To, že se v kampaních politiků objevují rodinní příslušníci, je běžné v zahraničí i v Česku, je to dobrý signál pro lidi, řekl ve čtvrtek šéf Asociace českých reklamních agentur Pavel Brabec.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Nové mu připadá zapojení dcery jako hlavního elementu. "Manželka se kampaně neúčastní, třeba se zatím, když ještě není zvolen, nechtěla prezentovat," dodal Brabec.

Ředitel Neo Ogilvy Igor Petrovics uvedl, že zapojení dcery ve spotu "plném klišé" působí mírně kostrbatě. "A přivedlo mě do rozpaků. Jestli zafunguje, těžko odhadnout," řekl Petrovics.

Zemanův klip stál 600 000 korun bez DPH, Renč při jeho představování Zemanovu kandidaturu veřejně podpořil.

Air Franz One

První část "miniseriálu" představil ve čtvrtek také Vladimír Franz. Pod heslem "Slušně, nebo vůbec" se diváci přenesou na "palubu prezidentského speciálu Air Franz One," jak se píše v tiskové zprávě.

Podle té by měla být nová část spotu zveřejňována každý den až do neděle 16. prosince.

Další kandidát Fischer má klipů také hned několik. Jeho nejnovější spot natočili Martin Kopp, Miroslav Ondruš a Milan Šteindler.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Kromě internetu ho lidé mohou zhlédnout například i v multikině, těsně předtím, než začne film.

Video je v porovnání s tím předchozím podstatně formálnější. V tom předchozím, které bylo zveřejněno na sociálních sítích už v dubnu, se totiž vyklání z okna chalupy a slibuje, že se před nikým nebude schovávat a nebude nic tajit.

V jiném spotu ho podpořil hokejista Patrik Eliáš s rodinou.

Kam se posadí kníže?

Kanál opoziční ČSSD uvedl na youtube.com Dienstbierův klip pod názvem Dienstbier 2013 - Kandidát na prezidenta ČR Jiří Dienstbier. Prezentuje v něm svoje názory a vzpomíná na rok 1989.

Vlastní kanál má též vládní strana TOP 09, jeden ze spotů má název "Kam se posadí kníže?".

Několik umělců v něm prohlašuje, proč je jim sympatický Schwarzenberg a proč by dle jejich názoru měl usednout na Hradě. Podpořil ho například Dan Bárta, David Koller, Aleš Najbrt nebo David Černý.

Kromě toho koluje po internetu ještě další Schwarzenbergův klip s názvem "Zkazíme komunistům radost?"

Kromě internetu, kina nebo billboardů mají všichni kandidáti ještě jednu možnost, jak se divákům představit. Podle prováděcího zákona k přímé volbě prezidenta mají totiž všichni pro své předvolební klipy zdarma vyhrazen prostor v České televizi a v Českém rozhlase.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Francouzská policie zadržela lupiče podezřelé z milionové krádeže. Jeden předtím ujel na koloběžce

Francouzská policie ve středu brzy ráno zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení klenotnictví Chaumet v Paříží, informovala agentura AFP. Ze známého klenotnictví nedaleko třídy Champs-Elysées v centru francouzské metropole byly v úterý ukradeny šperky a drahokamy v hodnotě mezi dvěma a třemi miliony eur (mezi asi 51 a 77 miliony korun). Podle AFP lupič unikl na koloběžce.

K loupežnému přepadení došlo kolem páté hodiny odpoledne. Muž přijel ke klenotnictví na koloběžce a uvnitř obchodu vytáhl střelnou zbraň. Když šperky a drahé kameny dostal, stejným dopravním prostředkem zase odjel pryč.

Policie zadržela brzy ráno dva podezřelé na dálničním odpočívadle ve francouzském departmentu Moselle. U sebe měli značnou část ukradeného zboží, řekly AFP zdroje z pařížské police a prokuratury. 

Chaumetovo klenotnictví bylo založeno před více než dvěma stoletími. Chaumet byl klenotníkem císaře Napoleona či královny Viktorie. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Pět pohřešovaných po explozi v německém Leverkusenu zřejmě zemřelo

Pět lidí pohřešovaných po úterní explozi v chemické průmyslové zóně v Leverkusenu na západě Německa je podle majitele areálu nejspíše po smrti. Neštěstí, při kterém podle úřadů do ovzduší patrně unikly jedovaté látky, má zatím dvě potvrzené oběti na životech. Příčina exploze je nadále neznámá, informovala ve středu agentura DPA.

"Musíme vycházet z toho, že pět pohřešovaných nebude nalezeno živých," řekl Frank Hyldmar, což je šéf společnosti Currenta, která areál provozuje. Jde podle něj o čtyři zaměstnance jeho firmy a jednoho pracovníka externí společnosti. Hyldmar zároveň vyjádřil soustrast pozůstalým, ačkoliv se smrt nezvěstných ještě nepotvrdila.

V úterý dopoledne vybuchly skladovací nádrže s ředidly ve spalovně nebezpečného odpadu, která je součástí rozsáhlého průmyslového areálu. Následně propukl požár, jehož uhašení trvalo přes tři hodiny.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Malé letadlo se na západě Ukrajiny zřítilo na dům, čtyři lidé zahynuli

Malé letadlo se dnes na západě Ukrajině zřítilo na soukromý dům, který vzápětí začal hořet. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidského životy - zahynul pilot a tři cestující. V domě u vsi Šeparivci v Ivano-Frankivské oblasti v okamžiku nehody nikdo nebyl, napsal na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na záchranáře a policii.

Hasičům se požár na ploše asi 100 metrů čtverečních podařilo uhasit asi hodinu po pádu letadla.

Zřícený letoun pilotoval místní obyvatel, cestující byli cizinci. Jejich státní příslušnost deník neupřesnil.

Havarovaný stroj byl podle ukrajinského deníku WT10 Advantic, což je podle dostupných informací letadlo navržené a vyvíjené společností Aerospool z Prievidze na Slovensku. V nabídce na jejím webu ale aktuálně tento typ nefiguruje a vedení firmy je právě na dovolené. Stroj se podle dostupných informací prodával v rozloženém stavu, aby si jej zákazník sestavil sám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy