Fischer rozjel kampaň na prezidenta. Videem z chalupy

Domácí Domácí
2. 4. 2012 13:27
VIDEO: "Honzo, neschovávej se, už točíme." Tak začíná první Fischerův propagační spot
Jan Fischer ve svém předvolebním spotu
Jan Fischer ve svém předvolebním spotu | Foto: Repro Facebook

Praha - "Honzo, neschovávej se, už točíme." Tak začíná první video, se kterým hlavní favorit přímé volby prezidenta Jan Fischer zahájil kampaň za své zvolení.

"Já se před vámi ale vůbec neschovávám, nebudu před vámi nic tajit, nikam nebudu uhýbat," říká následně ve spotu, který se objevil na Facebooku.

Fischer k lidem promlouvá z okna dřevěné chaty.

V propagačním videu sice není konkrétné řečeno, o co se jedná, je však zřejmé, že má spot bývalému premiérovi pomoci na Hrad.

Ve videu, které umístil i na svůj Facebook, vyzývá občany, aby mu napsali, s čím nejsou spokojeni. "Budu se snažit vám na všechny vaše dopisy odpovědět," říká Fischer.

Fischer již loni v únoru prohlásil, že pokud bude přímá volba prezidenta ustanovena do roku 2013, bude kandidovat.

V současné době je hlavním favoritem prezidentské volby. Podle březnového průzkumu by ho volilo 21,8 % procent lidí a spolu s Janem Švejnarem by tak postoupil do druhého kola.

Přímou prezidentskou volbu schválili poslanci v prosinci. Prezident Václav Klaus končí ve funkci v březnu příštího roku, volby by se tedy měly poprvé konat mezi 6. lednem a 5. únorem 2013.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy