Zeman plánuje utratit za kampaň už jen milion korun

Martina Machová Martina Machová
17. 1. 2013 6:40
Peníze chce jeho štáb utratit za reklamu na sociálních sítích
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Volební štáb Miloše Zemana hodlá v následujících dnech utratit za kampaň zhruba milion korun.

Konkrétní sumu deníku Aktuálně.cz potvrdil předseda Strany práv občanů - Zemanovci Vratislav Mynář, který současně působí jako jeden z mluvčích Zemanovy kampaně.

Relativně nízké číslo vysvětluje tím, že si věřili, a tak si předplatili reklamní plochy až do konce druhého kola volby, a proto nemusí například do venkovních reklam investovat. 

"Dojde jen k posílení práce na sociálních sítích a tamní inzerce a dodělají se propagační materiály podporující Miloše Zemana pro druhé kolo voleb," uvedl Mynář. Zopakoval rovněž, že volební tým dává důraz na volební debaty.

Již dříve deník Aktuálně.cz napsal, že Miloš Zeman nemůže čekat žádný další příspěvek od své strany SPOZ. Karel Schwarzenberg naopak dostane další 3 miliony od TOP 09, které se již objevily na jeho transparentním účtu. Milion poslalo i spolupracující starostenské hnutí.

Další miliony pro ministra zahraničí přislíbil i podnikatel Libor Winkler. Společník miliardáře Karla Janečka už kandidátovi na první kolo prezidentských voleb poslal 5 milionů korun.

Miloš Zeman má aktuálně na svém volebním účtu 1,2 milionu korun, Karel Schwarzenberg pak 9,3 milionu korun. Zeman k 15. lednu utratil za kampaň 9,5 milionu korun, Schwarzenberg 21,9 milionu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy