"Důrazně se ohrazuji vůči nařčením, že v tomto případě došlo k úniku informací od policie či státního zastupitelství. Naopak je zřejmé, že policie v souvislosti s utajením obou kauz odvedla kvalitní práci. Citlivé údaje se podařilo dlouhou dobu utajit až do okamžiku provádění velkého počtu domovních prohlídek a zahájení trestního stíhání. V tomto okamžiku však odůvodněné soudní příkazy či usnesení policejního orgánu obdrželo více než sto osob a není v moci policie poskytnutí informací z jejich strany zamezit," uvedl Mezlík.
Stejně tak Hamáček odmítá, že by informace unikly od policie. "Mluvil jsem s policejním prezidentem a nemám žádný důvod se domnívat, že došlo k úniku informací od policie. Jeho vysvětlení je pro mě dostačující," napsal.
Novinářům později řekl, že Švejdar věc prošetřil. Tisk se podle policejního prezidenta dostal k údajům z příkazů k domovní prohlídce či sdělení obvinění. K těmto dokumentům mají přístup státní zástupci, obvinění, advokáti i další lidé. "Já jsem s tím, myslím, spokojen. Mně šlo o to, aby hned od začátku bylo jasné, že od policie informace neutíkají," dodal ministr.
Mluvil jsem s policejním prezidentem a nemám žádný důvod se domnívat, že došlo k úniku informací od policie. Jeho vysvětlení je pro mě dostačující.
— Jan Hamáček (@jhamacek) March 11, 2019
Jednat o Faltýnkovi ve sněmovně by bylo nešťastné
Hamáček v pondělí také uvedl, že nevidí důvod k tomu, aby se podezřeními kolem místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka souvisejícími s výběrem mýtného na dálnicích zabývala sněmovna. Takovou iniciativu ohlásila o víkendu opoziční ODS, v úterý chce na program schůze navrhnout mimořádný bod. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že Faltýnek se vyjádří k případu na jednání poslaneckého klubu vládního hnutí.
"Nevím, proč by do toho teď měla vstupovat Poslanecká sněmovna. To by podle mě bylo velmi nešťastné, aby se sněmovna snažila suplovat policii či státní zastupitelství," řekl předseda koaliční ČSSD Hamáček.