Z vraždy bezdomovce v Brně jsou podezřelí tři mladíci

ČTK ČTK
21. 10. 2013 11:34
Policie zadržela tři mladíky, ve věku šestnáct až dvacet let.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Brno - Policie zadržela tři mladíky, kteří jsou podezřelí z toho, že v polovině října ubili v centru Brna šedesátiletého bezdomovce.

Podle kriminalistů muže napadli jen pro zábavu. Nejmladšímu z útočníků je pouze šestnáct let a zbylým dvěma dvacet let. Novinářům to řekl ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Trojici hrozí výjimečný trest, starším dvěma zadrženým doživotí, mladistvému deset let vězení.

"Ubili jej ze zábavy. I na soudním lékařství byli lékaři při pitvě překvapeni tím, jak brutální zranění oběť utrpěla," zdůraznil Tržil. Mladíci byli opilí a měli se podle něj chuť porvat. Před útokem na bezdomovce zbili jiného muže.

Útok v Denisových sadech trval několik minut. Útočníci do bezdomovce bušili pěstmi a kopali. "Asi tam mezi trojicí vznikla něco jako davová psychóza typu, že když si kopl (do bezdomovce) jeden mladík, tak ostatní dva měli pocit, že se musí připojit," řekl vedoucí jihomoravské kriminální policie Antonín Hrdlička.

Bezdomovec měl snahu při začátku útoku z místa odejít, útočníci jej ale nepustili. Když už ležel bezvládný a těžce zraněný na zemi, chtěli odejít. Vraceli se ale k němu, aby si do něj mohli ještě znovu kopnout, doplnil kriminalista.

K vypátrání pachatelů napomohly záběry z bezpečnostních kamer a také výpovědi některých svědků. Policie ale potřebuje k případu více informací. Svědci, kteří mohou k napadení dát jakékoli další informace, se mohou přihlásit na linku 158.

Letos se na jihu Moravy stalo už dvaadvacet případů vražd a pokusů o ně, což je o čtyři více než ve stejném období loni.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy