Z vraždy bezdomovce v Brně jsou podezřelí tři mladíci

ČTK ČTK
21. 10. 2013 11:34
Policie zadržela tři mladíky, ve věku šestnáct až dvacet let.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Brno - Policie zadržela tři mladíky, kteří jsou podezřelí z toho, že v polovině října ubili v centru Brna šedesátiletého bezdomovce.

Podle kriminalistů muže napadli jen pro zábavu. Nejmladšímu z útočníků je pouze šestnáct let a zbylým dvěma dvacet let. Novinářům to řekl ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Trojici hrozí výjimečný trest, starším dvěma zadrženým doživotí, mladistvému deset let vězení.

"Ubili jej ze zábavy. I na soudním lékařství byli lékaři při pitvě překvapeni tím, jak brutální zranění oběť utrpěla," zdůraznil Tržil. Mladíci byli opilí a měli se podle něj chuť porvat. Před útokem na bezdomovce zbili jiného muže.

Útok v Denisových sadech trval několik minut. Útočníci do bezdomovce bušili pěstmi a kopali. "Asi tam mezi trojicí vznikla něco jako davová psychóza typu, že když si kopl (do bezdomovce) jeden mladík, tak ostatní dva měli pocit, že se musí připojit," řekl vedoucí jihomoravské kriminální policie Antonín Hrdlička.

Bezdomovec měl snahu při začátku útoku z místa odejít, útočníci jej ale nepustili. Když už ležel bezvládný a těžce zraněný na zemi, chtěli odejít. Vraceli se ale k němu, aby si do něj mohli ještě znovu kopnout, doplnil kriminalista.

K vypátrání pachatelů napomohly záběry z bezpečnostních kamer a také výpovědi některých svědků. Policie ale potřebuje k případu více informací. Svědci, kteří mohou k napadení dát jakékoli další informace, se mohou přihlásit na linku 158.

Letos se na jihu Moravy stalo už dvaadvacet případů vražd a pokusů o ně, což je o čtyři více než ve stejném období loni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy