Policie zadržela podezřelého ze šesti loupeží v Praze

ČTK ČTK
19. 10. 2013 21:09
Poslední loupež se odehrála 9. září v sázkové kanceláři v Koněvově ulici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražští policisté zadrželi ve Vlašimi sedmadvacetiletého muže, který je podezřelý z přepadení pěti sázkových kanceláří a jedné herny v hlavním městě. Za trestný čin loupeže mu hrozí až deset let vězení.

"Policie hledá jeho komplice z loupeže v herně v Hábově ulici v Praze 5," sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

"Kriminalisté zadrželi dosud netrestaného mladíka na ulici ve společnosti party kamarádů ve středočeské Vlašimi. K loupežným přepadením ho měly dohnat deprese ze špatné životní situace a uloupené peníze prohrál v hracích automatech a utratil je za jídlo," uvedla mluvčí. K loupežím se podle ní přiznal.

Sázkové kanceláře obviněný muž podle policie přepadal od poloviny srpna do počátku září. V Letňanech údajně uloupil přes 30 000 korun, v Čakovicích hrozil střelnou zbraní a odnesl si téměř 20 000 korun. V sázkové kanceláři ve vestibulu stanice metra Jana Želivského peníze od obsluhy nedostal, z další u stanice metra I. P. Pavlova si podle policie odnesl přes 10 000 korun.

"Poslední loupež se odehrála 9. září dopoledne v sázkové kanceláři v Koněvově ulici na Praze 3. Obsluha mu v obavě o svůj život vydala necelých šest tisíc korun," uvedla Rösslerová.

Přepadení herny v Hábově ulici se obviněný 26. července údajně dopustil s dalším mužem, přezdívaným Lubo. Barmanku tam připravili o 20 000 korun a mobilní telefon. Druhého podezřelého policie hledá, údajně navštěvuje herny zejména v oblasti pražských Vršovic.

Hledaný je ve věku kolem 30 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má tmavší pleť, krátké hnědé vlasy a hovoří česky s rumunským nebo bulharským přízvukem. "Téměř vždy nosí kšiltovou čepici. Po Praze by se měl pohybovat starším typem vozidla nezjištěné značky, ovšem se specifickou tunningovou úpravou spočívající v imitaci dvou vzduchových průduchů na kapotě," popsala Rösslerová.

 

Právě se děje

Další zprávy