Wagenknecht odmítl pracovní nabídku od ministra ANO Pelikána

ČTK ČTK
26. 6. 2015 17:08
Odvolaný Babišův náměstek je prý unavený z předchozího působení na ministerstvu financí, kde pracoval až 20 hodin denně.
Lukáš Wagenknecht
Lukáš Wagenknecht | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Odvolaný náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht dostal od ministra Roberta Pelikána (ANO) nabídku, aby šel pracovat na ministerstvo spravedlnosti jako auditor.

Kvůli únavě ji Wagenknecht ale odmítl. Ministr to řekl novinářům. Nevyloučil, že by mohli spolupracovat v budoucnosti.

Ministr financí Andrej Babiš Wagenknechta v minulém týdnu odvolal z funkce prvního náměstka bez udání důvodu. Wagenknecht z ministerstva odchází k dnešku.

Pelikán řekl, že chtěl, aby u něj pracoval jako auditor. "K mé lítosti nakonec nenastoupí. Je to práce, kterou umí dělat, a dělal ji vždycky výborně," uvedl Pelikán.

Wagenknecht prý je unavený a chce si odpočinout. "Pracoval kolem dvaceti hodin denně, tak to chápu," dodal Pelikán.

Druhý odvolaný Babišův náměstek

Šestatřicetiletý Wagenknecht, kterého Babiš na ministerstvo sám přivedl, se v posledních měsících dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO).

Auditorský tým, který pod Wagenknechta spadá, tvrdil, že tendr na monitorovací systém evropských fondů MS2014+ provázelo množství závažných chyb.

Wagenknecht je v krátké době druhým náměstkem, kterého Babiš odvolal. V květnu skončil ve funkci Martin Pros, který předtím požádal Českou národní banku o prověření možných manipulací s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR.

 

Právě se děje

Další zprávy