Wagenknecht definitivně končí, s Babišem se už nechce potkat

Domácí Domácí
24. 6. 2015 8:52
Wagenknecht se definitivně rozhodl, že nepřijme Babišovu nabídku a nestane se jeho politickým náměstkem. Nechce se s ním bavit ani o jiné podobě spolupráce.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Dosavadní první náměstek Andreje Babiše Lukáš Wagenknecht definitivně končí na ministerstvu financí. Wagenknecht se definitivně rozhodl, že nepřijme Babišovu nabídku a nestane se jeho politickým náměstkem.

Serveru E15.cz to Wagenknecht potvrdil s tím, že už se s Babišem ani nechce scházet a bavit o jiné podobě spolupráce.

"Pozice politického náměstka je pro mě neakceptovatelná. Je to formální funkce s řidičem a o to nestojím. Jsem odborník a nikdy jsem nebyl členem politické strany,“ prohlásil pro E15 Wagenknecht. V tuto chvíli podle svých slov zvažuje pracovní nabídky, rozhodne se ale až po dovolené.

Babiš Wagenknechta, kterého si sám na ministerstvo přivedl, v minulém týdnu odvolal z funkce prvního náměstka bez udání důvodu, z ministerstva odejde k 26. červnu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy