Skleněné království aneb Výstava mladých designérů skla v galerii Dox

Skleněné království aneb Výstava mladých designérů skla v galerii Dox
"Mazli se!" - sklenice na horký nápoj - 12x6 cm - foukané sklo, kožešina od Kateřiny Handlové.
Další objekt od Kateřiny Handlové.
"Černá díra" - 35x35x20 cm - tavené, broušené a leštěné sklo od Kateřiny Handlové.
"The Spirith" - foukané simaxové sklo - 130x60 cm od Aleny Hájkové.
Foto: Lukáš Kalivoda
Lucie Kalivodová
30. 5. 2011 12:20

Praha - Ateliér skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představí na výstavě v Centru současného umění DOX výběr z nejlepších studentských prací. Vedoucí ateliéru ak. soch. Rony Plesl připravil společně se svými studenty výstavu objektů, které přiblíží návštěvníkům fenomén skla a nepřeberné možnosti, které tento materiál umělcům nabízí. Výstava Transparency Nation je unikátní prezentací různých přístupů k práci se sklem. Šestnáct studentů včetně pěti stážistů, vedoucího ateliéru a jeho asistentů představí objekty, jež se liší velikostí, formou i funkcí, ale vždy je spojuje jeden zásadní prvek a tím je transparentnost. Výstavu budou moci návštěvníci vidět v Doxu do 30. června.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy