Přečetli jsme za vás volební programy stran. Takto chtějí změnit život vám i celému Česku

Tomáš Kunc Štěpán Plaček Jan Štětka, Tomáš Kunc, Štěpán Plaček
Aktualizováno 20. 10. 2017 10:55
Chcete se ve volbách zodpovědně rozhodnout? Odhodlali jsme se k tomu, že vám vaše zvažování usnadníme, a prošli jsme za vás programy politických stran, které mají podle průzkumů veřejného mínění aspoň trochu reálnou šanci na vstup do sněmovny. V programech jsme hledali konkrétní sliby a ty rozčlenili do jedenácti oblastí a přiřadili k šesti skupinám lidí. Pohodlně se usaďte a v klidu si projděte, co vám strany slibují. Abyste se měli šanci ve slibech zorientovat, zodpovězte si na začátku to, zda vás zajímá určitá konkrétní strana či si chcete některé strany porovnat nebo zda je pro vás některá oblast zvlášť důležitá a jestli chcete znát sliby týkající se vaší sociodemografické skupiny.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy