Přečetli jsme za vás volební programy stran. Takto chtějí změnit život vám i celému Česku

Tomáš Kunc Štěpán Plaček Jan Štětka, Tomáš Kunc, Štěpán Plaček
Aktualizováno 20. 10. 2017 10:55
Chcete se ve volbách zodpovědně rozhodnout? Odhodlali jsme se k tomu, že vám vaše zvažování usnadníme, a prošli jsme za vás programy politických stran, které mají podle průzkumů veřejného mínění aspoň trochu reálnou šanci na vstup do sněmovny. V programech jsme hledali konkrétní sliby a ty rozčlenili do jedenácti oblastí a přiřadili k šesti skupinám lidí. Pohodlně se usaďte a v klidu si projděte, co vám strany slibují. Abyste se měli šanci ve slibech zorientovat, zodpovězte si na začátku to, zda vás zajímá určitá konkrétní strana či si chcete některé strany porovnat nebo zda je pro vás některá oblast zvlášť důležitá a jestli chcete znát sliby týkající se vaší sociodemografické skupiny.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy