Jezdit po Brně zadarmo, a to i podzemkou od nádraží? A přejete si, aby město dál financovalo Grand Prix, nebo podporovalo futuristický dopravní systém hyperloop? Vyzkoušejte si v předvolební kalkulačce, se kterou ze stran se nejvíce shodujete, a která by tak na brněnském magistrátu mohla nejlépe hájit vaše zájmy.

Poznámka: V kalkulačce není zahrnuta KSČM, která odmítla dodat odpovědi.

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.