Kandidují na primátora, jak vyřeší potíže Karlových Varů?

Domácí Domácí
28. 9. 2014 11:35
Deník Aktuálně.cz oslovil kandidáty na primátora Karlových Varů s pěti problémy, které řeší obyvatelé města.
Foto: Jiří Kropáček

Kandidátům na primátora Karlových Varů jsme položili následující otázky:
1) Jste pro regulaci nápisů v azbuce? Proč?
2) Podporujete nulovou toleranci hazardu v Karlových Varech? Proč?
3) Část občanů volá po lepší MHD, omezení dopravy v lázeňském území a vylepšení podmínek pro cyklisty. Jak byste to řešil/a?
4) Jak chcete zajistit, aby z Karlových Varů neodcházeli mladí vysokoškoláci?
5) Myslíte si, že Karlovy Vary potřebují státní vysokou školu? Proč?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy