reklama
 
 

"Velmi nás to mrzí." Temelín nebude vybírat maturantky na stáž podle fotek v plavkách, soutěž zrušil

22. 6. 2017
Soutěž o odbornou stáž v Temelíně, v níž měli uživatelé vybírat mezi fotkami maturantek v plavkách, končí. Infocentrum jaderné elektrárny to po kritice oznámilo na svém facebookovém profilu. "Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se," napsal Temelín s tím, že maturantky, které se ankety účastnily, mají i tak šanci stáž získat.

Temelín - "Dejte lajk a pomůžete jedné krásce k odborné stáži," vyzývalo návštěvníky svých stránek Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Fanoušci měli vybírat mezi fotkami deseti maturantek v plavkách, ta nejúspěšnější měla získat v elektrárně dvoutýdenní praxi.

Jak v úterý upozornil deník Aktuálně.cz, proti anketě se strhla vlna kritiky na sociální síti i mezi zastánci rovnoprávnosti žen a mužů. 

"Soutěž je absolutně mimo hranice etiky. V roce 2017 mi připadá neuvěřitelné, pokud člověk získá odbornou výhodu za to, že dobře vypadá, a navíc jeho vzhled musí být posvěcen názory ostatních," sdělila například Petra Havlíková z hnutí Nesehnutí, která je členkou Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů. Podobně pod facebookovým příspěvkem reagovaly desítky uživatelů.

Zatímco ještě v úterý Temelín soutěž hájil, ve středu večer ji s omluvou zrušil. "Nechtěli jsme se soutěží nikoho dotknout. Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se," napsalo infocentrum na Facebook.

I když elektrárna ukončila hlasování a rozhodla se Miss energie 2017 nevyhlásit, zúčastněné maturantky prý o příležitost stáže v Temelíně nepřijdou.

Vítězem facebookové soutěže se stávají … všichni zájemci o technické obory Profil Infocentrum Temelín se rozhodl ukončit hlasování a nevyhlašovat jedinou Miss energie 2017. Vítězi soutěže se stávají všichni zájemci o jadernou energetiku a technické obory obecně. Všechny finalistky Miss maturantka dostávají možnost stáže v oboru, který budou po „zkoušce dospělosti“ dál studovat a v případě, že půjde o technické obory, bude s nimi společnost ČEZ dál ráda spolupracovat. Nabídka spolupráce, práce, či například návštěv a besed ale platí i pro všechny další zájemce. Nechtěli jsme se soutěži nikoho dotknout. Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se.

Zveřejnil(a) Infocentrum JE Temelín dne 21. Červen 2017

"Všechny finalistky Miss maturantka dostávají možnost stáže v oboru, který budou po 'zkoušce dospělosti' dál studovat, a v případě, že půjde o technické obory, bude s nimi společnost ČEZ dál ráda spolupracovat," slibuje Temelín.

"Vítězi soutěže se stávají všichni zájemci o jadernou energetiku a technické obory obecně," dodal.

autor: Michael Švec | 22. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama