"Velmi nás to mrzí." Temelín nebude vybírat maturantky na stáž podle fotek v plavkách, soutěž zrušil

Michael Švec Michael Švec
22. 6. 2017 0:06
Soutěž o odbornou stáž v Temelíně, v níž měli uživatelé vybírat mezi fotkami maturantek v plavkách, končí. Infocentrum jaderné elektrárny to po kritice oznámilo na svém facebookovém profilu. "Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se," napsal Temelín s tím, že maturantky, které se ankety účastnily, mají i tak šanci stáž získat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Temelín - "Dejte lajk a pomůžete jedné krásce k odborné stáži," vyzývalo návštěvníky svých stránek Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Fanoušci měli vybírat mezi fotkami deseti maturantek v plavkách, ta nejúspěšnější měla získat v elektrárně dvoutýdenní praxi.

Jak v úterý upozornil deník Aktuálně.cz, proti anketě se strhla vlna kritiky na sociální síti i mezi zastánci rovnoprávnosti žen a mužů. 

"Soutěž je absolutně mimo hranice etiky. V roce 2017 mi připadá neuvěřitelné, pokud člověk získá odbornou výhodu za to, že dobře vypadá, a navíc jeho vzhled musí být posvěcen názory ostatních," sdělila například Petra Havlíková z hnutí Nesehnutí, která je členkou Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů. Podobně pod facebookovým příspěvkem reagovaly desítky uživatelů.

Zatímco ještě v úterý Temelín soutěž hájil, ve středu večer ji s omluvou zrušil. "Nechtěli jsme se soutěží nikoho dotknout. Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se," napsalo infocentrum na Facebook.

I když elektrárna ukončila hlasování a rozhodla se Miss energie 2017 nevyhlásit, zúčastněné maturantky prý o příležitost stáže v Temelíně nepřijdou.

"Všechny finalistky Miss maturantka dostávají možnost stáže v oboru, který budou po 'zkoušce dospělosti' dál studovat, a v případě, že půjde o technické obory, bude s nimi společnost ČEZ dál ráda spolupracovat," slibuje Temelín.

"Vítězi soutěže se stávají všichni zájemci o jadernou energetiku a technické obory obecně," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Florbalistky vstoupily do MS výhrou nad Švýcarskem 5:2

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy