Vedení NKÚ se nelíbí hospodaření ředitele Dohnala

ČTK ČTK
22. 3. 2011 21:30
Členům kolegia se nelíbí výdaje na projekt řízení lidských zdrojů a na nájemné
Prezident NKÚ František Dohnal
Prezident NKÚ František Dohnal | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Širší vedení Nejvyššího kontrolního úřadu má opět výhrady k hospodaření této instituce. Prosadilo je do usnesení, které se týkalo nakládání s penězi a majetkem za loňský rok.

Členům kolegia se nelíbí výdaje na projekt řízení lidských zdrojů a na nájemné. ČTK to sdělil zdroj z úřadu, jeho mluvčí ale tyto informace nepotvrdil. Mezi kolegiem a prezidentem NKÚ Františkem Dohnalem panují kvůli hospodaření úřadu už zhruba dva roky spory.

Mluvčí NKÚ Jaroslav Broža informaci o výhradách kolegia nepotvrdil s tím, že jeho jednání jsou neveřejná. "Z těchto důvodů můžeme pouze konstatovat, že Závěrečný účet rozpočtové kapitoly NKÚ byl schválen dne 14. března 2011. Zápis z jednání kolegia, stejně jako samotný text usnesení, jsou neveřejné," sdělil.

Jedna z výhrad kolegia údajně směřovala k projektu řízení lidských zdrojů. "Nateklo tam tři čtvrtě milionu a nemáme pocit, že by to mělo nějaký smysl," uvedl zdroj z úřadu. Kolegium se také pozastavilo nad tím, že 16 procent peněz z rozpočtu úřadu směřuje na nájemné. Celkem šlo prý o 85 milionů korun.

NKÚ měl původně k dispozici ve schváleném rozpočtu téměř 593 milionů korun, ale po dvojím vázání výdajů, se kterým přišla vláda, klesla tato částka na zhruba 563 milionů korun. Z ní pak ve skutečnosti úřad spotřeboval 543 milionů korun.

Prezident Dohnal letos koncem ledna podepsal prodloužení nájemní smlouvy na současné sídlo úřadu v budově Tokovo v Praze Holešovicích. Od příštího března, kdy vyprší dosavadní smlouva, by mělo samotné nájemné sice zůstat stejné, ale celkové výdaje se sníží, protože úřad už nebude muset platit za vybavení budovy jako dosud.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy