Večerníček se vrací na ČT1, ale jenom na olympiádu

Pavel Baroch
27. 7. 2012 13:01
Na druhém kanále se totiž budou vysílat sportovní přenosy, stejně jako na ČT4
Večerníček
Večerníček | Foto: Česká televize

Praha - Diváci, kteří se nesmířili s přesunem Večerníčku na ČT2, si budou moci tradiční dětský program znovu pustit na prvním kanálu veřejnoprávní televize. Ale jen po dobu konání londýnské olympiády.

Ředitelka komunikace ČT Daniela Němcová tuto dočasnou změnu vysvětlila tím, že televize vyhradí na olympijské vysílání kromě sportovní ČT4 i druhý kanál.

"Vysílání programu ČT2 je po celou dobu her vyhrazeno pouze pro olympijské vysílání," řekla Aktuálně.cz Němcová.

Česká televize bude po dobu olympijských her vysílat na kanálech ČT4 a ČT2 celkem 48 hodin denně. Celkem odvysílá 468 sportovních přenosů a 768 hodin sportovních klání.

Foto: Česká televize

Od ledna na ČT2

Večerníček se stal symbolem radikálních změn v České televizi poté, co se loni v září stal generálním ředitelem Petr Dvořák. Od ledna se totiž po desítkách let přestěhoval z ČT1 na ČT2.

Následovaly ho i další dětské pořady, takže na "dvojce" vznikl odpolední blok vysílání pro nejmenší diváky, jehož součástí je před devatenáctou hodinou i Večerníček.

Vedení ČT si pochvaluje, že se mu tento krok vyplácí, protože sledovanost celého bloku mírně roste.

"Večerníčka letos na ČT2 sleduje o čtyři tisíce dětí ve věku čtyři až devět let více než v roce 2011," konstatovala mluvčí veřejnoprávní televize Michaela Fričová.

Večerníček míří na nový dětský kanál

V této věkové kategorii mírně přibylo i diváků Kouzelné školky, byť podíl na celkovém vysílání lehce klesl. Zatímco loni se na Kouzelnou školku dívalo 44 tisíc dětí ve věku 4 až 9 let, v prvních šesti měsících letošního roku to bylo 45 tisíc.

Foto: Aktuálně.cz, Česká televize

"Jsme rádi, že se potvrdil předpoklad, že přesun večerního dětského pásma z ČT1 na ČT2 ani tradičního Večerníčku, ani jiné dětské pořady nepoškodí. Specializované dětské pásmo v uceleném dvou a půlhodinovém bloku na ČT2 se ukazuje jako lepší varianta než rozptýlené pořady na takzvaném divácky univerzálním programu ČT1," řekl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Vedení ČT plánuje, že možná už na konci letošního roku spustí nový kanál zaměření na děti a vzdělávání. Tam by se pak měl přesunout i tradiční Večerníček.

"Speciální dětský kanál, který Česká televize připravuje, by mohl vztah dětí k ČT ještě prohloubit a nabídnout kvalitní pořady, které jinde rodiče pro své potomky v takové míře nenajdou," dodal Fridrich.

 

Právě se děje

Další zprávy