Policie obvinila muže, který mačetou napadl zaměstnance nemocnice. Chce pro něj vazbu

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 6. 2023 13:38
Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který v pátek v českobudějovické nemocnici napadl mačetou čtyři zaměstnance. Stíhá ho kvůli těžkému ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté navíc zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Zranění jsou ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života. Policie o tom informovala v sobotu na sociální síti Twitter.
Psychiatrické oddělení po útoku.
Psychiatrické oddělení po útoku. | Foto: Policie ČR

Stav čtyř členů personálu psychiatrického oddělení budějovické nemocnice, které v pátek napadl a zranil muž s mačetou, je stabilizovaný. V sobotu o tom informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Útočník byl pacient psychiatrie.

"Nikdo není v ohrožení života, všichni čtyři zůstávají v péči lékařů a ten stav je v téhle chvíli stabilizovaný. To je jediná pozitivní aktualita k dnešku. Všichni jsou ve stavu, který se nezhoršil," řekl v sobotu hejtman.

Policejní mluvčí Jiří Matzner v pátek řekl, že útočníka zpacifikovali členové personálu společně s příslušníky bezpečnostní agentury, pak ho policie zadržela. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů včetně lékaře, sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek v prohlášení uvedl, že nemocnice jako takzvaný měkký cíl pravidelně trénuje řešení podobných útoků. Nácvik na psychiatrickém oddělení se naposledy konal loni v listopadu. "Asi je velmi komplikované tomu (útoku) zabránit," řekl hejtman. Budějovická nemocnice patří do holdingu Jihočeské nemocnice, který provozuje Jihočeský kraj.

 

Právě se děje

Další zprávy