Auta poházená v ulicích, domy bez střech. Tornádo zpustošilo obce na jihu Moravy

Auta poházená v ulicích, domy bez střech. Tornádo zpustošilo obce na jihu Moravy
Hodonínskem se podle meteorologů ve čtvrtek s největší pravděpodobností prohnalo tornádo.
Tornádo na Hodonínsku.
Nejvíce postiženými obcemi jsou Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. V Moravské Nové Vsi zničila bouře podle starosty Marka Košuta snad stovky domů. V místě jsou převrácená auta. Polovina obce Hrušky je podle místostarosty Marka Babisze prakticky srovnaná se zemí. V Lužicích, odkud je tento snímek, je podle místostarosty Jakuba Buchty zasažená asi třetina obce a je nutná evakuace části lidí do sokolovny.
Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli spadlým drátům elektrického vedení. Vytvořily se dlouhé kolony. Problémy jsou i v hromadné dopravě, která se z velké části zastavila. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ve 22 hodin stálo 14 železničních tratí. Na dálnici poblíž Břeclavi se převrátil kamion.
Foto: FB Michal McStanika
Domácí Domácí
Aktualizováno 25. 6. 2021 2:21
Tornádo a velmi silné bouře s kroupami zasáhly ve čtvrtek večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko s Hodonínskem. Poničené jsou domy, auta i zeleň. Nejvíce postiženými obcemi jsou Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. Na ulicích jsou převrácená rozbitá auta, z některých objektů zůstala jen torza.
 

Právě se děje

Další zprávy