Tady chtěl kdosi zabíjet ohněm. V malém Vítkově

Foto: Tomáš Netočný
Tomáš Netočný
20. 4. 2009 19:09

Vítkov - Rodné město Jana Zajíce nemá žádné ghetto. Přesto se Vítkov stal místem, kde chtěl někdo zabíjet Romy a naházel zápalné lahve do oken, za kterými spalo osm lidí. Motiv zatím policie nezná. Jisté však je, že v plamenech trpěli lidé. Včetně těžce popáleného dítěte.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy