Ti, které jsme ztratili. Covidu v Česku podlehli umělci, politici i vědci

Domácí Domácí
4. 3. 2021 14:05
Za rok epidemie zemřelo v Česku v souvislosti s covidem přes 21 tisíc lidí. Některým vir prohloubil zdravotní komplikace, které je již sužovaly, jiné zabil přímo. Každý den jsou k dispozici nové počty nakažených, hospitalizovaných, zemřelých. Nejde o čísla, ale konkrétní osudy. Nekrolog každé z obětí bohužel napsat nelze, zde proto alespoň osobnosti veřejného života.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Dánští házenkáři jako první tým v historii potřetí za sebou vyhráli MS

Dánští házenkáři jako první tým v historii potřetí za sebou vyhráli mistrovství světa. Ve finále ve Stockholmu porazili Francii 34:29 a oplatili jí porážku z duelu o zlato na předloňských olympijských hrách v Tokiu. Ke všem třem titulům z let 2019, 2021 i letos dovedl Dány trenér Nikolaj Jacobsen.

Dánové, kteří za celý turnaj ztratili v devíti zápasech jediný bod za remízu s Chorvaty, dnes před více než 23 tisíci diváků ani jednou neprohrávali. V první půli vedli až čtyřgólovým rozdílem, Francouzi ale do přestávky stáhli manko na jediný gól.

Hned po pauze šestinásobní světoví šampioni vyrovnali, ale Seveřané znovu odskočili a tentokrát už vedení nepustili. Deseti brankami se na výhře Dánů podílel nejlepší střelec zápasu Rasmus Lauge Schmidt, jehož vydatně podporovali Simon Pytlick a Mathias Gidsel.

Další zprávy