Stát zvažuje, že dá strategické firmě policejní ochranu

Sabina Slonková
31. 3. 2008 12:00
Politici chtějí zabránit miliardovému tunelu
Čepro - ilustrační snímek
Čepro - ilustrační snímek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Stát je připraven ochránit miliardy strategického podniku Čepro za každou cenu: ministerstvo vnitra dokonce podle zjištění Aktuálně.cz zvažuje, že v krajním případě bude poskytnuta managementu společnosti i jejím budovám policejní ochrana.

Hrozba, že firma - spravující strategické zásoby benzínu a nafty - přijde o miliardy, je totiž podle nejnovějších zjištění české policie reálnější, než se zdálo. Obavy o osud státních peněz ve společnosti Čepro jsou natolik silné, že už dokonce vyústily v utajovanou schůzku u premiéra.

Foto: Aktuálně.cz
Nepřehlédněte:
Tajná schůzka u premiéra: Zastavme miliardový tunel

S premiérem Mirkem Topolánkem jednali o firmě v minulých dnech ministři vnitra Ivan Langer a spravedlnosti Jiří Pospíšil. Cíl schůzky byl podle zjištění Aktuálně.cz jediný: zabránit vytunelování společnosti, která mimo jiné ochraňuje státní hmotné rezervy.

"I kdyby měli u dveří Čepra po určitý čas stát policajti, peníze musíme ochránit. Situace je velmi vážná," uvedl státní úředník obeznámený s plány politiků.

Radovan Krejčíř, jak se prezentuje na svých webových stránkách.
Radovan Krejčíř, jak se prezentuje na svých webových stránkách. | Foto: Repro
Dále čtěte:
Jak měly z Čepra zmizet miliardy?

Ministr vnitra Ivan Langer nechtěl aktivity policie ani svého resortu v kauze Čepro nijak veřejně rozebírat.

"Čepro primárně nespadá do mé působnosti. Obecně mohu říct jen to, že každý občan a každá firma má mít nárok na ochranu svého majetku, pokud jej někdo o něj chce zločinným způsobem připravit," uvedl Langer.

Policie už jednou Čepru miliardy zachránila. A to před čtyřmi lety, když do podniku přišel na základě sporného soudního verdiktu exekutor. Na účtech tehdy ležely dvě miliardy, policie ale exekutora o dvě hodiny předběhla a vytunelování firmy zabránila.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy