Stát zvažuje, že dá strategické firmě policejní ochranu

Sabina Slonková
31. 3. 2008 12:00
Politici chtějí zabránit miliardovému tunelu
Čepro - ilustrační snímek
Čepro - ilustrační snímek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Stát je připraven ochránit miliardy strategického podniku Čepro za každou cenu: ministerstvo vnitra dokonce podle zjištění Aktuálně.cz zvažuje, že v krajním případě bude poskytnuta managementu společnosti i jejím budovám policejní ochrana.

Hrozba, že firma - spravující strategické zásoby benzínu a nafty - přijde o miliardy, je totiž podle nejnovějších zjištění české policie reálnější, než se zdálo. Obavy o osud státních peněz ve společnosti Čepro jsou natolik silné, že už dokonce vyústily v utajovanou schůzku u premiéra.

Foto: Aktuálně.cz
Nepřehlédněte:
Tajná schůzka u premiéra: Zastavme miliardový tunel

S premiérem Mirkem Topolánkem jednali o firmě v minulých dnech ministři vnitra Ivan Langer a spravedlnosti Jiří Pospíšil. Cíl schůzky byl podle zjištění Aktuálně.cz jediný: zabránit vytunelování společnosti, která mimo jiné ochraňuje státní hmotné rezervy.

"I kdyby měli u dveří Čepra po určitý čas stát policajti, peníze musíme ochránit. Situace je velmi vážná," uvedl státní úředník obeznámený s plány politiků.

Radovan Krejčíř, jak se prezentuje na svých webových stránkách.
Radovan Krejčíř, jak se prezentuje na svých webových stránkách. | Foto: Repro
Dále čtěte:
Jak měly z Čepra zmizet miliardy?

Ministr vnitra Ivan Langer nechtěl aktivity policie ani svého resortu v kauze Čepro nijak veřejně rozebírat.

"Čepro primárně nespadá do mé působnosti. Obecně mohu říct jen to, že každý občan a každá firma má mít nárok na ochranu svého majetku, pokud jej někdo o něj chce zločinným způsobem připravit," uvedl Langer.

Policie už jednou Čepru miliardy zachránila. A to před čtyřmi lety, když do podniku přišel na základě sporného soudního verdiktu exekutor. Na účtech tehdy ležely dvě miliardy, policie ale exekutora o dvě hodiny předběhla a vytunelování firmy zabránila.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy