Soud zprostil obžaloby Krejčířovu ženu Kateřinu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 12. 2009 14:50
Rozsudek je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu

Praha - Rodina Radovana Krejčíře může na jihu Afriky slavit ještě před Vánoci. Vyhrála totiž druhý soud během pár dnů.

Středočeský krajský soud dnes zprostil manželku uprchlého podnikatele Kateřinu Krejčířovou obžaloby z podílnictví. Podle státního zástupce používala manželovy peníze, ačkoli jí muselo být zřejmé, že pocházejí z trestné činnosti.

Soud ovšem v odvolacím jednání dospěl k jinému závěru než v červnu Okresní soud pro Prahu-západ, který jí uložil roční trest vězení podmíněně odložený na zkušební dobu tří let.

Dnešní rozsudek je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Soud kvůli desítkám milionů

Žena podle spisu za více než 20 milionů korun zakoupila do svého vlastnictví nemovitost v Černošicích, v ulici V Dubině. Dalších zhruba 130 milionů korun podle obžaloby použila na rekonstrukci, opravy a další provoz vily.

Peníze od svého manžela podle spisu přijímala od blíže nezjištěné doby nejméně do roku 2005.

Okresní soud pro Prahu-západ ženu uznal vinnou z trestného činu podílnictví, na rozdíl od názoru žalobce se jej však podle prvoinstančního verdiktu dopustila z nedbalosti. Kromě podmíněného trestu jí prvoinstanční soud uložil i propadnutí nemovitosti.

Okresní soud se případem zabýval již třikrát. Loni v červenci Krejčířovou zprostil obžaloby s tím, že se neprokázalo, že peníze, které používala, pocházely z Krejčířovy trestné činnosti, ani že znala údajně pochybný původ financí.

Druhým rozsudkem ji prvoinstanční senát uznal vinnou, podle soudu se ale trestného činu dopustila z nedbalosti a uložil jí stejný trest jako v červnu. Oba předchozí verdikty středočeský krajský soud zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Úspěch slavil u soudu i Radovan Krejčíř. Nejvyšší soud mu v ponděloí sedmiletý trest za vydírání. "Nejvyšší soud vyhověl dovolání obviněného a zrušil veškerá rozhodnutí nižších soudů. Případ se tak vrátí k Městskému soudu v Praze k novému projednání a rozhodnutí," uvedl mluvčí soudu Petr Knötig.

 

Právě se děje

Další zprávy