Žalobce chce pro útočníky na Hrůzu vězení a podmínku

ČTK ČTK
19. 3. 2015 14:23
Příští úterý vynese soud nad útočníky verdikt. Jednomu hrozí čtyři roky vězení, druhý má skončit s podmínkou.
Oba útočníci u soudu.
Oba útočníci u soudu. | Foto: ČTK

Ostrava - Čtyři roky ve vězení a podmínka. Takové tresty chce státní zástupce David Bartoš pro dva muže, kteří loni v červenci v ostravské Stodolní ulici napadli zpěváka Michala Hrůzu.

Rozsudek soud vynese příští týden v úterý. Po útoku Hrůza utrpěl vážné poranění hlavy a byl několik dnů v bezvědomí.

Pro obžalovaného, který Hrůzu udeřil pěstí, navrhuje žalobce nepodmíněný trest v minimální délce čtyř let. Hrozil mu trest od čtyř do 12 let.

Právě po jeho ráně zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy, kvůli výpadku paměti ani nemůže vypovídat u soudu. Obhájce naopak požaduje pouze podmínku.

Podmínka za facku

Druhý obžalovaný mladík by měl podle státního zástupce dostat podmíněný trest za to, že dal Hrůzovi facku. Advokát obžalovaného s tím nesouhlasí a požaduje především překvalifikování jeho jednání na přestupek, popřípadě i upuštění od potrestání.

"Mám za to, že už samotné projednání u soudu a pobyt klienta ve vazbě bylo dostatečným potrestáním," uvedl obhájce.

Dva bratranci jsou souzeni z vydírání a výtržnictví. Podle práva je vydírání přísnější než ublížení na zdraví. Žalobce ji použil především proto, že dvojice útokem chtěla Hrůzovi údajně zabránit v tom, aby zavolal policii

Po závěrečných návrzích soudce případ odročil. Rozsudek vynese 24. dubna v 10:30. Podle státního zástupce Bartoše se Hrůza zachoval jako slušný člověk, když se snažil uklidnit spor obžalovaných mladíků. Hádali se kvůli přítelkyni jednoho z nich.

"Chtěl zabránit rvačce a to se obrátilo proti němu," řekl státní zástupce. Hrůza nebyl předvolán ani jako svědek, po úrazu trpí výpadkem paměti a incident si nepamatuje.

Odškodné 2, 6 milionu

Za úraz a zdravotní problémy požaduje zpěvák odškodnění 2,6 milionu korun. Dalších 74 tisíc požaduje společně s manželkou za náklady spojené s dojížděním manželky do Ostravy a její ubytování v hotelu.

Incident se odehrál loni 17. července v ranních hodinách. Hrůza se vložil do potyčky dvou bratranců a chtěl zavolat policii. Jeden z nich mu dal facku, druhý ho udeřil pěstí. První z bratranců se přiznal a svou výpovědí usvědčil druhého, který tvrdí, že si nic nepamatuje.

Hrůza skončil po útoku s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské nemocnici, kde se podrobil operaci. Nyní opět koncertuje s kapelou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy