Kotrba, který na sjezdu ČSSD nastříkal bezdomovci do očí pepřový sprej, dostal pokutu

ČTK ČTK
27. 4. 2018 14:49
Štěpán Kotrba se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.
Publicista Štěpán Kotrba.
Publicista Štěpán Kotrba. | Foto: Kateřina Frouzová

Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové potrestal pokutou politického analytika Štěpána Kotrbu za únorový útok na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. Soud ho odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu 10 000 korun s náhradním trestem jednoho měsíce odnětí svobody pro případ nezaplacení peněžitého trestu. Upozornil na to server iDNES.

Vydaný trestní příkaz není pravomocný. Pokud Kotrba proti verdiktu soudu podá odpor, trestní příkaz se tím zruší a soud nařídí hlavní líčení a případ veřejně projedná.

Incident se stal před Kulturním domem Střelnice, ve kterém se tehdy konal mimořádný sjezd ČSSD. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Kotrba podle spisu nastříkal muži do obličeje pepřový sprej poté, co ho bezdomovec požádal o peníze. Kotrba obvinění již dříve odmítl.

Policisté začali případ prověřovat poté, co se o něm dozvěděli z médií a ze sociálních sítí. Policejní komisař sdělil Kotrbovi ve zkráceném řízení podezření z výtržnictví.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stát si od pražského letiště vybere větší dividendu. Investice to prý neohrozí

Stát si vybere od ziskového Letiště Praha dividendu za loňský rok 1,66 miliardy korun. Je to o více než polovinu více, než původně navrhovalo letiště. Upozornil na to server E15.cz. Následně to potvrdil mluvčí letiště Roman Pacvoň. Podle letiště výše vybrané dividendy neohrozí chystané investice. Loni letiště vyplatilo státu dividendu kolem 350 milionů korun, předloni naopak 2,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy