reklama
 
 

Kotrba, který na sjezdu ČSSD nastříkal bezdomovci do očí pepřový sprej, dostal pokutu

27. 4. 2018 14:49
Štěpán Kotrba se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové potrestal pokutou politického analytika Štěpána Kotrbu za únorový útok na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. Soud ho odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu 10 000 korun s náhradním trestem jednoho měsíce odnětí svobody pro případ nezaplacení peněžitého trestu. Upozornil na to server iDNES.

Vydaný trestní příkaz není pravomocný. Pokud Kotrba proti verdiktu soudu podá odpor, trestní příkaz se tím zruší a soud nařídí hlavní líčení a případ veřejně projedná.

Incident se stal před Kulturním domem Střelnice, ve kterém se tehdy konal mimořádný sjezd ČSSD. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Kotrba podle spisu nastříkal muži do obličeje pepřový sprej poté, co ho bezdomovec požádal o peníze. Kotrba obvinění již dříve odmítl.

Policisté začali případ prověřovat poté, co se o něm dozvěděli z médií a ze sociálních sítí. Policejní komisař sdělil Kotrbovi ve zkráceném řízení podezření z výtržnictví.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

autor: ČTK | 27. 4. 2018 14:49

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama