Lotyši, kteří pobodali bezdomovce, si odsedí 16 let. Česko je potom vyhostí

ČTK ČTK
8. 10. 2015 15:03
Dva Lotyši si za pokus o vraždu odsedí 16 let vězení a následně budou vyhoštěni z Česka, rozhodl Krajský soud v Plzni. V parku za plzeňským obchodním centrem Plaza pobodali a pořezali na krku dva bezdomovce. Jednomu z napadených mužů se podařilo při útoku utéct a zavolat pomoc. Útočníci z místa utekli, brzo je pak zadržela policie. Zranění napadených mužů si vyžádalo operaci a léčení, dodnes se potýkají s následky.
Foto: Bleskově

Plzeň - K 16 letům vězení v nejpřísnějším typu vězení a k následnému vyhoštění na dobu neurčitou odsoudil ve čtvrtek Krajský soud v Plzni dva Lotyše. Vladislavs Šimkus a Olegs Točonijs se zpovídali z pokusu o vraždu.

Podle soudu letos v únoru v parku za obchodním centrem Plaza pobodali a pořezali na krku dva bezdomovce. Informoval o tom soudce Jan Špeta. Rozsudek není zatím pravomocný.

Cizincům hrozilo 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, motiv jejich jednání se nepodařilo objasnit, řekl předseda senátu.

Jednatřicetiletý Šimkus a pětačtyřicetiletý Točonijs podle spisu v noci 18. února napadli a vážně zranili dva muže bez domova, kteří přespávali ve stanu v parku, poblíž kynologického cvičiště. Svoje jednání u soudu nedokázali odůvodnit.

Jednomu z napadených mužů se podařilo při útoku utéci a zavolat pomoc. Útočníci z místa utekli, brzo je pak zadržela policie. Zranění napadených mužů si vyžádalo operaci a léčení, dodnes se potýkají s následky.

 

Právě se děje

Další zprávy